Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Noorte palgatoetus ja sellega kaasnev koolitusraha

Печать

Добавлено 30.07.2018

Oleme tööandjatega suheldes kuulnud, et noortega on tihtilugu üks häda ja viletsus: ei taha nad pikalt püsima jääda, ei ole neil kogemusi, aga küsivad kõrget palka, ei oska kinni pidada töödistsipliinist jne.

Teiselt poolt kuuleme noorte muret, kes ei julgegi kandideerida, kartes kõrki suhtumist kogemuste ja oskuste puudumise tõttu.

Tööandjat, kes on siiski valmis noorega tegelema ja teda õpetama, saab töötukassa toetada palgatoetusega. Noor ei pruugigi väga verinoor olla, sest siinkohal on juttu 16-29aastasest töötuna registreeritud inimesest. Teenus on nimetuse all „Minu esimene töökoht“, kuigi päris esimene ei pea see töökoht olema, vähese töökogemusena käsitleme kuni 2aastast töötamist. Lapsehoolduspuhkusel ning aja- ja asendusteenistuses viibitud aeg töökogemusena arvesse ei lähe.

Palgatoetuse periood võib olla kuni aasta ja toetuse suurus pool töötaja ühe kuu töötasust, kuid mitte rohkem kui kahekordne alampalk ehk sel aastal kuni 1000 eurot.

Kui noor on tööle asunud, võib mõne aja pärast selguda, et ta vajab teatud teadmisi või oskusi juurde. Selleks saab töötukassa pakkuda koolituskulu hüvitamist tööandjale. Kui olete tööga seotud vajaliku koolituse välja valinud, mis vastab täiskasvanute koolituse seadusele (kusjuures koolitusasutus ei pea olema töötukassa partner, aga peab olema registreeritud EHISes), saatke töötukassale avaldus vähemalt 7 tööpäeva enne planeeritava koolituse algust. Koolituskulude hüvitamine otsustatakse 7 tööpäeva jooksul nõuetekohase avalduse ja dokumentide esitamisest. Kulude hüvitamise kohta väljastab töötukassa tööandjale kinnituskirja ja keeldumise puhul vastava otsuse. Kui koolitus algab enne  töötukassa otsuse tegemist, ei ole töötukassal õigust koolituse kulusid hüvitada. 

Missuguseid koolitusi on noored vajanud?

Päris palju on infotehnoloogiaalaseid koolitusi: näiteks insener-konstruktor on õppinud Pro Admin Training, PDM User Training programmi, IT kasutajatoe spetsialist Microsoft Server ja Azure põhialuseid, helioperaator audiovisuaalseid tehnikaid ja meedia tootmist, aga on õpitud ka keelt, näiteks muukeelne proviisor eesti keelt ja omandatud oskusi koka, müügiesindaja, raamatupidaja, logistikajuhi jpt aladel.

Julgustame tööandjaid noori värbama ja neid ka koolitama ning arendama, sest potentsiaali on noortel palju ja nad oskavad väärtustada toetavaid ning mõtestatud töösuhteid.

Эта страница помогла Вам?


Bännerile klikates jõuate venekeelsele kutsetestide tegemise lehele  Bänner viib tööta ja õpi lehele. Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele. bänner viib e-karjäärinõustamise veebivormile Временные рабочие места. Работа ждет Вас!

Контакты

Бюро кассы по безработице

Э-почта : info@tootukassa.ee

На электронные адреса кассы по безработице максимально можно отправлять электронные письма объёмом 10 МВ.

Skype: tootukassa

Инфотелефон: 15501; 669 6513

(Пн-Чт 8.30-16.45; Пт 8.30-15.30, последняя пятница месяца 8:30-12:30)