Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Uudiskiri september 2018

Печать

Добавлено 19.09.2018 | Обновлено 19.09.2018

Head tööandjad ja koostööpartnerid,

Usun, et meie uudiskirja loevad pigem tööandjad, kes arendavad teadlikult nii ennast, kui toetavad oma meeskonna õppimist. Ka Sina oled ennekõike tööandja, kellele on väga oluline luua ettevõttesse „pehmeid väärtusi“ ja teha kõik endast olenev, et Su ettevõttes oleks mõnus ja sõbralik õhustik.

Tartumaal on viimase 12 aasta suurim tööpakkumiste arv ja madalaim vaba tööjõu osakaal. Olen näinud ettevõtteid, kes on püüdnud selles keerulises töötajate leidmise olukorras üle vaadata oma värbamispõhimõtted, olen näinud ettevõtteid, kes lõpetavad tegevuse, sest töötajaid pole.

Edu prognoosin aga neile, kes keskenduvad ennekõike olemasolevate töötajate hoidmisele ja seal kõrval värbamistraditsioonide ülevaatamisele. On näiteid, kus ainuüksi sellega, et ettevõtte omanikud on hakanud regulaarselt oma töötajatega vahetult suhtlema, kahaneb töötajate väljavool. Aga sageli vaid sellest ei piisa.

Tuleme ajast, kus töö tegemine ei pidanudki midagi toredat olema, ajastust, kus töörahvas kukkus õhtul väsinult diivanile. Psühholoogid ütlevad – et jõuda normaalsusesse, käiakse eelnevalt läbi skaala otsad, äärmused. Eks natuke on kuulda juba tooni, et eestlane ei soovi teha enam madala palgaga lihttööd, et noored ei ole valmis tööle asuma, kui tööandja ei arvesta nende festivalidel käimise sooviga, et tööaja paindlikkus tähendab seda, et ma mitte kunagi töökohal ei käigi ja meeskonda ei näegi jne. Hoiame siis silmad lahti, head tööandjad, sest heaolu (ingl. wellbeing) töökohal ongi uus saabuv normaalsus, sest skaala otsad saavad meil varsti puudutatud.

Meie seekordne uudiskiri annab heaolu loomiseks töökohal väga palju võimalusi. Saate lugeda koolitustoetuse taotlemisest uute töötajate värbamiseks, töötajate koolitamiseks muutuste olukorras ja töötajate eesti keele oskuse arendamiseks. Selliste toetuste puhul hüvitame tööandjale koolituskulu, koolitusel osalemisega seotud töötaja sõidukulu ning palgakulu tunnitöötasu alammääras aja eest, mil töötaja osales koolitusel. Töötajate võimalus õppimiseks aga ongi üks kõrgemalt hinnatud heaolu loomise näitajaid töökohal.

Oleme teinud teie jaoks võimalikult mugavaks ka uute töötajate otsimise e-teenusena, kus saate endale sobival ajahetkel toimetada.

Seekordses uudiskirjas on mitmeid kuupäevi ja kutseid teile osalemaks meie üritustel. Soovitan siiralt osa võtta. Tule oma töökeskkonnast välja, sest „koju“ tagasi minnes saad endast teistmoodi aru ja lahendad mitmed probleemid nutikamalt.

Ahjaa, 19.-23.november on Eesti Töötukassa Tartumaa osakonnas avatud uste nädal. Pakume sellel ajal tihedat ja põnevat programmi mõlemas meie büroos ja mulle väga meeldiks, kui läbi astuksid! Kui nädalakava koos, leiab selle sotsiaalmeediast.

 

Kuldset heaolu sügist soovides,

kohtumiseni!

Jane Väli

Eesti Töötukassa Tartumaa osakonna juhataja

Värbamine Euroopast

Õigete oskuste ja teadmistega töötajaid, kes annaksid ettevõttele teiste ees eelise, ei ole lihtne leida. Edu võib tuua värbamine väljastpoolt Eestit – näiteks Lätist ja Leedust. Siinkohal pakub abi Eesti Töötukassa läbi Euroopa töövahendusvõrgustiku EURES teenuste.

Bännerile klikates jõuate venekeelsele kutsetestide tegemise lehele  bänner viib e-karjäärinõustamise veebivormile Bänner viib Noortegarantii lehele Bänner viib Rajaleidja portaali venekeelsele lehele, kust leiab karjäärinõu nii noor kui täiskasvanu.

Контакты

Бюро кассы по безработице

Э-почта : info@tootukassa.ee

На электронные адреса кассы по безработице максимально можно отправлять электронные письма объёмом 10 МВ.

Skype: tootukassa

Инфотелефон: 15501; 669 6513

(Пн-Чт 8.30-16.45; Пт 8.30-15.30, последняя пятница месяца 8:30-12:30)

 

 

 

logo_eures01.png