Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

E-töötukassa – tööpakkumise avaldamine tasusid maksmata

Печать

Добавлено 19.09.2018 | Обновлено 19.09.2018

Töötukassa portaal on osake meie e-ühiskonnast ja sarnaselt ülejäänud e-riigi teenustele on see tasuta kasutamiseks. Kuidas tööpakkumise lisamine täpsemalt käib?

Tööpakkumise lisamiseks tuleb avada töötukassa koduleht www.tootukassa.ee, millelt leiab sisselogimise võimalused ID-kaardiga või mobiil-IDga. E-töötukassasse sisenemisel kasutatakse Äriregistri ja Töötamise registri andmeid ning juhatuse liikmena suunatakse kohe tööandja vaatesse. Kuna praktikas tegelevad töötajate värbamisega ka asutuse teised töötajad, siis on tööpakkumise lisamine ja muutmine lubatud ka neile. Tööpakkumistega tegelevad töötajad saavad ennast siduda vastava tööandjaga, milleks tuleb e-töötukassa volituste rubriigis sisestada tööandja registreerimisnumber ja oma ametinimetus. Nii lihtne see ongi!

Tööpakkumise sisestamise käigus saab olulist infot ametikohtade täitmiseks. Näiteks kuvatakse ekraani servas nõuetele vastavate kandidaatide arv, mis võimaldab teha optimaalse valiku ametikohale esitatavate tingimuste ja süsteemis leiduvate inimeste kirjelduste vahel. Tegemist on nutika tarkvaralahendusega, mis töötab ametite klassifikaatori ISCO (International Standard Classification of Occupations) alusel. Nii näiteks saab sisestada tööpakkumisse ametikoha standardiseeritud ametinimetuse koos tingimustega varasemale töökogemusele, haridusele, keeleoskusele, tööaegadele ja asukohale. Tööandjana avaneb võimalus tutvustada tööpakkumises oma asutust ning lisada logo ja kaubamärgid. Peale sisestamist vaatab tööpakkumise üle töötukassa töötaja, kes vajadusel täpsustab andmeid ning seejärel kinnitab tööpakkumise.

E-töötukassa viib kokku töösoovid ja tööpakkumised ning soovitab tööotsijatel kandideerida sobivatele ametikohtadele. Tööandjana on võimalus vaadata sobivaid kandidaate juba enne kandideerimistähtaja saabumist – kandidaadid reastatakse sobivuse alusel koos CV infoga. Värbamiskeskkonna kasutamise ja tööpakkumiste sisestamisega abistavad töötukassa tööandjate konsultandid.

Bännerile klikates jõuate venekeelsele kutsetestide tegemise lehele  bänner viib e-karjäärinõustamise veebivormile Bänner viib Noortegarantii lehele Bänner viib Rajaleidja portaali venekeelsele lehele, kust leiab karjäärinõu nii noor kui täiskasvanu.

Контакты

Бюро кассы по безработице

Э-почта : info@tootukassa.ee

На электронные адреса кассы по безработице максимально можно отправлять электронные письма объёмом 10 МВ.

Skype: tootukassa

Инфотелефон: 15501; 669 6513

(Пн-Чт 8.30-16.45; Пт 8.30-15.30, последняя пятница месяца 8:30-12:30)