Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Millal teeb töötukassa Teie suhtes automaatse otsuse

Печать

Добавлено 19.02.2019 | Обновлено 27.09.2019

Töötuskindlustuse seaduse § 23 lg 4 kohaselt on töötukassal oma eesmärgi saavutamiseks ja seaduses sätestatud ülesannete täitmiseks õigus anda haldusakte automatiseeritult isiku vahetu sekkumiseta, kui see on võimalik arvestades haldusakti andmise asjaolusid ja sisu.

Töötukassa võib Teie suhtes teha automaatotsuse, mis põhineb riiklike andmekogude andmete automatiseeritud töötlusel. Automaatotsuse tegemisest teavitatakse Teid avalduse esitamisel, samuti nähtub see hiljem otsusel. 

Näiteks, kui Te esitate töötuna arvelevõtmise avalduse e-töötukassa kaudu, kontrollib menetluse infosüsteem Teie töötuna arvelevõtmise tingimustele vastavust riiklikes andmekogudes olevate andmete alusel ja kui täiendavat infot ei ole vaja juurde küsida, teeb automaatselt vastava otsuse. Sellisel juhul on otsusele lisatud märge, et tegemist on Teie taotluse ja andmekogude andmete automatiseeritud töötlusel põhineva otsusega ning Teil on õigus saada selgitusi ning esitada vaie. 

Kui e-töötukassa kaudu esitatud avalduses esineb puudusi või otsuse tegemise aluseks olevaid asjaolusid on vaja täpsustada, siis automaatset otsust ei tehta ja töötukassa töötaja võtab Teiega eraldi ühendust.

Эта страница помогла Вам?


Bännerile klikates jõuate venekeelsele kutsetestide tegemise lehele Bänner viib tööta ja õpi lehele. Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele. Задайте вопрос специалисту по карьере.

Контакты

Бюро кассы по безработице

Э-почта : info [ä] tootukassa [dot] ee

На электронные адреса кассы по безработице максимально можно отправлять электронные письма объёмом 10 МВ.

Skype: tootukassa

Инфотелефон: 15501; 669 6513

(Пн-Чт 8.30-16.45; Пт 8.30-15.30, последняя пятница месяца 8:30-12:30)