Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Info teenuseosutajatele seoses tööturuteenuste korraldamisega 25.08.2021 seisuga

Печать

Добавлено 25.08.2021 | Обновлено 26.08.2021

 

Vabariigi Valitsus kehtestas alates 26.08.2021 uued piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks.

Tööturuteenuste osutamine on siseruumis lubatud järgmistel tingimustel:

  • Täidetud on hajutatuse nõue ning tagatud on desinfitseerimisvahendite olemasolu ja desinfitseerimisnõuete täitmine Terviseameti juhiste kohaselt.
  • Osalejate nakkusohutus on tõendatud COVID-19 tõendiga vaktsineerituse, läbipõdemise või varasemalt tehtud negatiivse testi tulemuse kohta vastavalt Vabariigi Valitsuse 23.08.2021 korraldusega nr 305 „COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks vajalikud meetmed ja piirangud“ kehtestatud nõuetele. Nakkusohutust ei pea tõendama alla 18-aastane isik ja erivajadusega isik, kes ei ole vaktsineeritud ja testimine ei ole tema tervislikku seisundit arvestades mõistlik.
  • Nakkusohutuse tõendamise nõuet ei kohaldata vähenenud töövõimega inimeste teenuste (tööalane rehabilitatsioon, kogemusnõustamine ja kaitstud töö I etapp) ning nõustamisteenuste (psühholoogiline, võla- ja sõltuvusnõustamine) osutamisel. Nimetatud teenustel osalejad peavad kandma kaitsemaski või katma suu ja nina, välja arvatud, kui see ei ole tervislikel või muudel olulistel põhjustel (sh tegevuse iseloomu arvestades) mõistlik või osaleja tõendab omal soovil nakkusohutust. Lisaks ei pea kaitsemaski kandma teenuse osutamist toetav viipekeeletõlk.
  • Teenuse osutamise ajal peab teenuseosutaja tagama kehtivate koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuete täitmise, sealhulgas kontrollima, kus kohane, osalejate nakkusohutust, tõendi ehtsust ja kehtivust ning põhjendatud kahtluse korral tuvastama tõendi esitaja isikusamasuse.
  • Koolitaja/juhendaja/nõustaja peab järgima enda tööandja töökeskkonna riskianalüüsis ette nähtud riskide maandamise meetmeid teenuse toimumise kohas. Osaleja(tel) ja koolitajal/juhendajal/nõustajal on sõltumata nakkusohutuse kontrollimisest soovitav kanda kaitsemaski või katta suu ja nina olukordades, kus teenusel osaleb palju inimesi ning turvalise distantsi hoidmine ei ole võimalik.
  • Kui teenust ei ole võimalik vastavalt kehtestatud nõuetele läbi viia või teenuse osutamist ümber korraldada, peatatakse teenuse osutamine kuni piirangute ära langemiseni. Hankelepingu perioodi pikendatakse vajadusel peatatud aja võrra. Kui tööturukoolituse tegelik lõpp on hilisem kui 12 kuud koolituse algusest, võib pikendada koolituse perioodi peatatud aja võrra. Kokkuleppel töötukassaga võib koolituse perioodi pikendada peatamise perioodist pikemalt. Kui muu teenuse tingimustes on teenuse osutamiseks kindlaksmääratud periood (nt ettevõtluse toetamise teenus), võib teenuse osutamise lõpptähtaega pikendada põhjendatud juhul piirangute aja võrra.
  • Teenuse osutaja tagab, et koolitaja/juhendaja/nõustaja ei osuta teenust haigena. Kui teenusel osalejal on  haigusnähud, palub teenuse osutaja haigusnähtudega kliendil lahkuda teenuselt ja pöörduda perearsti poole.

Töötukassa palub abi ja mõistvat suhtumist, et üheskoos vähendada viiruse tõttu tekkivaid ohte inimestele. Püsime terved!

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate venekeelsele kutsetestide tegemise lehele Bänner viib tööta ja õpi lehele. Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele. Задайте вопрос специалисту по карьере.  

Контакты

Бюро кассы по безработице

Э-почта : info [ä] tootukassa [dot] ee

На электронные адреса кассы по безработице максимально можно отправлять электронные письма объёмом 10 МВ.

Skype: tootukassa

Инфотелефон: 15501; 669 6513

(Пн-Чт 8.30-16.45; Пт 8.30-15.30, последняя пятница месяца 8:30-12:30)