Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tööpraktika teenus: Neljast kaks on saanud meile tööle (Ã?petajate Leht)

Печать

Добавлено 29.10.2010 | Обновлено 15.12.2010

Autor: Kätlin Prii , jaekaubandus­firma K-Cordisk OÃ? osanik ja tegevjuht

 

Kuulsime ühelt praktikale soovi­jalt töötukassa programmist â??Kvali­fitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine 2007â??2013â?, mis on suuna­tud spetsiaalselt töötutele. Selles prog­rammis läbivad töötud omal algatusel või töötukassa konsultandi-karjäärinõustaja soovitusel vajaliku koolituskursuse, meie puhul siis lilleseadekursuse, ning seejärel on neil võimalik õpitut kinnistada nelja­kuulisel tööpraktikal ettevõttes. Tööpraktika vältel maksab nii praktikandile kui ka tema juhendajale tasu töötukassa.

 

Meie arvates on see väga hea süsteem. Esiteks saavad inimesed tööpraktika käigus rahulikult järele proo­vida, kuidas neile töö uuel erialal sobib, teiseks näeme omalt poolt, kas keegi praktikantidest on sobilik töötama lilleseadja ja klienditeenindajana. Praeguseks on meie firmas käinud tööpraktikal neli inimest ja kaks neist oleme vormistanud töölepinguga oma firmasse tööle.
Hea on nii töötu kui ka tööandja seisukohast veel see, et pärast neljakuulist tööpraktika läbimist saab firma taotleda palgatoetusprogrammi. Usun, et seegi toetab töötute naasmist tööturule.

 

Viide artiklile Ã?petajate Lehes

Bännerile klikates jõuate venekeelsele kutsetestide tegemise lehele  Bänner viib tööta ja õpi lehele. Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele. Задайте вопрос специалисту по карьере.  

Контакты

Бюро кассы по безработице

Э-почта : info [ä] tootukassa [dot] ee

На электронные адреса кассы по безработице максимально можно отправлять электронные письма объёмом 10 МВ.

Skype: tootukassa

Инфотелефон: 15501; 669 6513

(Пн-Чт 8.30-16.45; Пт 8.30-15.30, последняя пятница месяца 8:30-12:30)