Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa nõukogu kiitis heaks tööhõiveprogrammi ja katkestas eelarve lugemise

Печать

Добавлено 16.12.2011 | Обновлено 16.12.2011

Täna kogunenud töötukassa nõukogu kiitis heaks ja esitas Vabariigi Valitsusele tähtajalise tööhõiveprogrammi, millega kehtestatakse tööturuteenuste osutamise ja tööturutoetuste maksmise kord järgmiseks kaheks aastaks.

 

Eelarve osas ei jõutud kokkuleppele ja arutelu jätkatakse 28. detsembril.

 

Tööhõiveprogrammi kehtestamine võimaldab jätkata Euroopa Sotsiaalfondi programmi raames tänaseks välja arendatud ja rakendatud mitmekesise tööturuteenuste ja -toetuste paketiga, mis arvestades tööd otsivate inimeste tausta ja tööturu olukorda, on vältimatult vajalik erinevate töölesaamise takistuste kõrvaldamiseks.

 

Tööhõiveprogrammi kehtestamisega luuakse eeldused tööturuteenuste ja -toetuste pakkumiseks vastavalt tööturu olukorrale ning tööotsijate ja tööandjate vajadustele.

 

Tööturuteenustele ja -toetustele on järgmiseks kaheks aastaks ette nähtud 60,7 miljonit eurot.

 

Töötukassa nõukogu esimehe Harri Taliga sõnul võimaldab Vabariigi Valitsusele esitatav programm pakkuda senisest tõhusamat töötukassa poolset abi juba koondamisteate saanud inimestele. Ã?he olulisema uuendusena tõi ta välja võimaluse pakkuda täiend- või ümberõpet ka töötavatele inimestele, kes kehvenenud tervise tõttu ei saa oma töökohal jätkata. Sellisel juhul töötukassa hüvitaks kuni 25% koolitamise maksumusest.

 

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel lisas, et järgmisel aastal jätkatakse suuremas mahus koostööd kohalike omavalitsustega pikalt tööelust eemal olnud ja erinevate sotsiaalsete probleemidega inimeste tööleaitamiseks.

Bännerile klikates jõuate venekeelsele kutsetestide tegemise lehele  Bänner viib tööta ja õpi lehele. Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele. bänner viib e-karjäärinõustamise veebivormile Временные рабочие места. Работа ждет Вас!

Контакты

Бюро кассы по безработице

Э-почта : info@tootukassa.ee

На электронные адреса кассы по безработице максимально можно отправлять электронные письма объёмом 10 МВ.

Skype: tootukassa

Инфотелефон: 15501; 669 6513

(Пн-Чт 8.30-16.45; Пт 8.30-15.30, последняя пятница месяца 8:30-12:30)