Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tule ise ja saada abiotsijad vahvale koguperepeole â??Puude taga on inimeneâ??

Печать

Добавлено 17.05.2013 | Обновлено 17.05.2013


Suve hakul, 7. ja 8. juunil toob uudne koguperepidu â??Puude taga on inimeneâ?? Tallinna lauluväljakule kokku andekad muusikud, tantsijad, kunstnikud, näitlejad, sportlased ja käsitöömeistrid â?? seda puudest või selle puudumisest hoolimata. Kohal on ka Eesti Töötukassa - abistame oma kogemustoas tööotsinguil puudega inimesi.

Festivali partner Eesti Töötukassa on oma telgiga kohal peo mõlemal päeval, jagades kogemustoas teavet tööotsimise võimaluste ja vajalike dokumentide kohta ning andes näpunäiteid, milline peaks olema üks õige tööintervjuu. Töötukassa töötoad toimuvad lauluväljakul 7. juunil kella 14â??15.30 ja 16â??17.30 ning 8. juunil kella 11.30â??13 ja 14.30â??16. Vaata lähemalt: puudetagaoninimene.ee/programm/toootsingu-tootuba/.

Koguperepeo â??Puude taga on inimeneâ?? idee taga on Sülvi Sarapuu, pime naine ja hingega kultuuri armastav inimene, kes seeläbi tegutseb eesmärgiga teha kultuur kättesaadavaks kõigile. Eelmisel kevadel asus Sülvi oma â??võimatule ideeleâ? poolehoidjad leidma, tuues ühe laua taha nii puudega inimeste organisatsioonid, TÃ? Viljandi Kultuuriakadeemia kui ka paljud teised mõttekaaslased.

Nii sündiski kirju peokava, kus oma autorikontserdiga astub üles festivali tunnusloo â??Mis jääb meist järeleâ?? kirjutanud Siiri Sisask, lisaks Sergei Manukjan & Avicenna, August Hunt, Kukerpillid, Vaiko Eplik ja Eliit, Kihnu pillilapsed, Suprjadki, Marten Kuningas & Etturid, Otava Yo (Venemaa), SiMa, Metsasõnnid, Eesti Pimedate Liidu puhkpilliorkester, Narvskije Kazat?ki ja paljud teised head muusikud.

Peol on ka põnev filmi-, tantsu-, teatri-, spordi- ja kunstiprogramm, avanevad kogemustoad, pimekohvik ja lasteala. Kõige puhul on mõeldud nii puudeta kui ka puudega inimestele, mis tähendab, et esitletav looming on varustatud kirjeldustõlke, viipekeele, subtiitrite ja muu tarvilikuga. â??Siin on võimalik kogeda seda, kuidas pime näeb filmi, kurt kuuleb teatrietendust, kätetu maalib, ratastoolid tantsivad ja mängivad tennist,â?? kirjeldab pidu festivali korraldajate esindaja ja Eesti Töötukassa peaspetsialist Tiia Sihver. â??Näete seda oma silmaga ning muuseas on võimalik seda kõigil ise järele proovida. Kõik on võimalik, kui ainult tahta ja arvestada.â??

Samas toimub ka seminar, et arvamusliidrite ja meedia osavõtul aidata kaasa suhtluslõhe vähenemisele puudega ja puudeta inimeste vahel. Seminari peateema on puuetega inimeste ligipääsetavus â?? vajadus ja tegelikkus. Avatud on ka ühenduste ala, mis tõstab inimeste teadlikkust erivajadustega inimese temaatikast: pakutakse esmatasandi nõustamist, jagatakse informatsiooni, vahendatakse kontakte. Festivali päevajuht on Hannes Hermaküla.
â??Soovime selle lõbusa peoga tõestada, et võimekad inimesed suudavad seljatada ka esmapilgul ületamatud takistused, ning et meie hulgas on palju ka neid häid loojaid, kes märkavad tõepoolest puude taga inimest ning astuvad julgelt lavale koos teistsuguste inimestega,â?? lisas Sihver.

Festivali korraldavad Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit, Kakora, Eesti Puuetega Inimeste Koda, Eesti Pimedate Liit, Eesti Vaegkuuljate Liit, THINK Eesti, Eesti Paraolümpiakomitee, spordiklubi Meduus, TÃ? Viljandi Kultuuriakadeemia, Maimets Meedia ja Input. Festivali toetavad sotsiaalministeerium, Tallinna linn, Eesti Töötukassa, Eesti Kultuurkapital, hasartmängumaksu nõukogu, Balbiino, Mariine Auto, Sokos Hotel Viru, Radisson BLU Hotel Tallinn, Saku Ã?lletehas, Identity, MediaHouse.

Vaata kindlasti ka www.puudetagaoninimene.ee ja kommenteeri www.facebook.com/puudetaga.
Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate venekeelsele kutsetestide tegemise lehele Bänner viib tööta ja õpi lehele. Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele. Задайте вопрос специалисту по карьере.  

Контакты

Бюро кассы по безработице

Э-почта : info [ä] tootukassa [dot] ee

На электронные адреса кассы по безработице максимально можно отправлять электронные письма объёмом 10 МВ.

Skype: tootukassa

Инфотелефон: 15501; 669 6513

(Пн-Чт 8.30-16.45; Пт 8.30-15.30, последняя пятница месяца 8:30-12:30)