Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töövõimereform

Prindi

Lisatud 16.09.2015 | Uuendatud 06.01.2017

2016. aastal käivitub Eestis töövõimereform, millega luuakse uus töövõime toetamise süsteem. Muutuste eesmärk on muuta suhtumist vähenenud töövõimega inimestesse ning aidata neil tööd leida ja hoida. Eesti Töötukassa jätkab vähenenud töövõimega inimestele seniste teenuste osutamist ning jaanuaris 2016 lisanduvad ka mitmed uued teenused.

Loomulikult saate kasutada ka kõiki teisi meie teenuseid: töövahendus, nõustamine tööotsingutel, tööpraktika, koolitus jt. Selle, millised teenused teid kõige paremini aitaksid, aitab välja selgitada teie konsultant töötukassas. 

Töövõimetoetus

Eesti Töötukassa hindab töövõimet ja maksab töövõimetoetust alates 1. juulist 2016.

2016. aastal hindas töötukassa ainult nende inimeste töövõimet, kellel ei olnud viimase viie aasta jooksul töövõimekaotust hinnatud. 

Teenused vähenenud töövõimega inimestele

Alloleval aknal klõpsates käivitub audiofail, mis tutvustab vähenenud töövõimega inimestele mõeldud töötukassa teenuseid:

 

Salvestatud Raadioteatris. Helirežissöör Külliki Valdma, teksti luges Kadri Hinrikus.

Nõustamispäevad tööandjatele

Millega tuleb arvestada, kui meeskonnaga liitub erivajadusega töötaja?

Eesti Töötukassa korraldab üle Eesti teavitus- ja nõustamispäevi tööandjatele, kelle juures juba töötavad või on tööle asumas vähenenud töövõimega inimesed.

Info teenusepakkujatele

2016. aastal käivitus Eestis töövõimereform, millega luuakse uus töövõime toetamise süsteem. Muutuste eesmärk on muuta suhtumist vähenenud töövõimega inimestesse ning aidata neil tööd leida ja hoida. Eesti Töötukassa jätkab vähenenud töövõimega inimestele seniste teenuste osutamist ning aasta algusest lisanduvad ka mitmed uued teenused. Töövõimereformiga lisanduvate teenuste osutamiseks ootame koostööle teenusepakkujaid. 

Lugemist

Siia oleme koondanud valiku töövõimereformi ja vähenenud töövõimega inimeste teenuseid puudutavatest meediakajastustest. 

Sündmuste kalender

Töövõimereformi sündmuste kalendris kajastame teabepäevi, kohtumisi, seminare jms ettevõtmisi, kus tuleb juttu töövõimereformist ja sellega kaasnevast. Kalendrist leiate nii töötukassa enda korraldatud sündmused, kui ka üritused, kuhu meid töövõimereformi teemadel rääkima oodatakse.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Klõps pildil viib uue eakuse rahvakogu 16.11 toimuva seminari lehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png