Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

1. mail 2017 alustab töötukassa töötust ennetavate teenuste pakkumist

Prindi

Lisatud 17.11.2016 | Uuendatud 17.11.2016

Vabariigi Valitsus kiitis oma 17.11 istungil heaks uue tööhõiveprogrammi järgmiseks neljaks aastaks.

Tööhõiveprogrammiga 2017–2020 saab töötukassa võimaluse osutada töötust ennetavaid teenuseid töötavatele inimestele. Samuti jätkame senise tööhõiveprogrammiga ette nähtud tööturuteenuste osutamist ja tööturutoetuste maksmist.

Töötust ennetavate meetmetena lisanduvad alates 1. maist 2017 kolm uut meedet. Uue teenusena hakatakse pakkuma tasemeõppes osalemise toetust 130-260 eurot kuus. Töötajaile hakkab laienema tööturukoolitus koolituskaardiga kolme aasta jooksul kuni 2500 eurot. Samuti toetatakse töötajate oskuste arendamist tööandjatele koolituskulude 50-100% hüvitamise kaudu, kuid mitte rohkem kui 1250-2500 eurot töötaja kohta.

2017. aastal toetatakse õppima asumist informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia, metsanduse ja puidutööstuse, arvestusala, sotsiaaltöö ning metalli- ja masinatööstuse õppekavadel. Õppekavade valik laieneb vastavalt tööjõuvajaduse- ja oskuste prognoosisüsteemi OSKA valdkondlike uuringute valmimisele.

Lisanduvate meetmete eesmärk on täiend- ja ümberõppe kaudu ennetada töötust ja toetada majanduse struktuurimuudatusi. Sihiks on hõlbustada liikumist suuremat lisandväärtust pakkuvatele töökohtadele ning aidata tööd säilitada töötajail, kellel on suurem oht jääda töötuks. Fookuses on ilma erialase hariduseta või tööturu vajadustele mittevastava vananenud haridusega töötajad, puuduliku eesti keele oskusega, aga ka üle 50-aastased töötajad. Samuti töötajaid, kes ei saa terviseseisundi tõttu oma ametikohal tööd jätkata. Lisaks saavad koolitustoetust taotleda tööandjad vajalike oskustega tööjõu värbamiseks või ettevõttes ümberkorralduste tegemiseks.

Eelnõu kohaselt laiendatakse ka tööturuteenuste saajate ringi, hõlmates tööotsijad, kes kannavad karistust avavanglas. Kinnipeetavale tööotsijale osutatakse tööotsingunõustamist, tööturukoolituse, tööpraktika ja kvalifikatsiooni saamise toetamise teenust.

Tööhõiveprogrammi rahastatakse tööturuteenuste ja -toetuste sihtkapitalist. Perioodil 1. mai – 31. detsember 2017 on tööhõiveprogrammi rahaline maht kokku kuni 22,3 miljonit eurot.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)