23. ja 31.12. teenindame Teid 8.15 - 12.00. Infotelefon 15501 töötab 9.00 - 13.30.
Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde
Täna, 18. detsembril kogunenud töötukassa nõukogu kinnitas 2010. aasta eelarve, mille tulude poolel on 3,53 miljardit krooni ja kuludeks on planeeritud 3,2 miljardit krooni.
Töötukassa nõukogu esimehe Tarmo Kriisi sõnul parandasime täna vastu võetud 2009. aasta lisaeelarvega valitsussektori eelarve positsiooni 140 miljoni krooni võrra ja 2010. aastal ületavad planeeritavad tulud kulusid 328 miljoni krooniga.
2009. aasta on Euroopa tööhõivevõrgustiku EURES 15. tegutsemisaasta. Ka praeguses keerulises majandusolukorras on Euroopas siiski enam kui miljon vaba töökohta ning rohkem kui 600 000 neist on leitavad EURES veebilehelt http://ec.europa.eu/eures.
Eesti Ravimitootjate Liidu pressiteade
16.12.2009
Töötud saavad heategevuse korras tänasest retseptiravimeid
omaosaluseta
Täna kuulutasid sotsiaalminister Hanno Pevkur ja Ravimitootjate Liit
avatuks heategevusprojekti, tänu millele saavad töötud poole aasta
jooksul ligi 150 retseptiravimit välja osta omaosalust maksmata ehk
ise raha välja käimata.
Uute registreeritud töötute arv oli novembris sarnane eelmiste sügiskuude suhteliselt kõrge tasemega. Kuna töötuna arveloleku lõpetamisi oli novembris veidi vähem kui septembris-oktoobris, siis kokkuvõttes kasvas registreeritud töötute arv rohkem kui eelmistel kuudel. Kuu lõpus oli registreeritud töötuid 84 178 ehk 12,8% 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust.
Novembris registreerus 10 663 uut töötut ja arvelolek lõpetati 6 476 töötul. Jätkuvalt oli ligi poolte arveloleku lõpetamiste põhjuseks tööleminek.
Eile töötukassas toimunud kohtumisel anti tööandjatele ülevaade tööturu olukorrast ning tutvustati tööandjatele suunatud tööturuteenuseid. Pikemalt peatuti koondamistele reageerimise ja tööpraktika teenustel. Ã?marlaua teises osas toimus tööandjate teenustele keskendunud arutelu, mille käigus tööandjad jagasid omi kogemusi ja tegid ettepanekuid teenuste parendamiseks ja mitmekesistamiseks.
Töötukassa infotelefonile 15501 saab helistada läbi Skype. Töötukassa skype: tootukassa.
Lugupeetud Tartumaa tööandja!
Olete oodatud 2. detsembril teabepäevale,
mis toimub Dorpat Konverentsikeskuses aadressil Turu tn 2, Tartu
PÄEVAKAVA
13.00-13.30 Tervituskohv ja registreerumine
13.30-14.00 Eesti Töötukassa eesmärgid
Meelis Paavel, juhatuse esimees
14.00-14.15 Tööturu olukorrast Tartu maakonnas
Jane Väli, Tartumaa osakonna juhataja
Tänavu III kvartalis tõusis töötuse määr 14,6%-ni ja töötute arv oli Eesti taasiseseisvusaja suurim, teatab Statistikaamet. Positiivne muutus tööturul oli see, et tööhõive vähenemine peatus.
Tööjõu-uuringu andmetel oli 2009. aasta III kvartalis töötute hinnanguline arv 102 000, mis on Eesti taasiseseisvusaja suurim. Viimased kaks kvartalit on töötuse kasv aeglustunud. Kui I kvartalis oli töötuse määr 11,4% ja töötute arv suurenes eelneva kvartaliga võrreldes 26 000 võrra, siis II kvartalis tuli töötuid juurde 13 000 ja III kvartalis 10 000.