Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Urmas Visse: Tööturuamet oli täielik läbikukkumine

Tööturuameti likvideerimise ja selle funktsioonide töötukassale üleandmise seadus jõustus 2009. aasta veebruaris. Praktiliselt tuli töötukassal tööturuameti funktsioonide ülevõtmine ette valmistada vaid kahe kuuga. Meie riigis valitsebki halb komme, et muutunud või uute õigusaktide rakendamisele seatakse täiesti ebareaalseid tähtaegasid. Läks nii ka tööturuameti likvideerimisega.
 

Igaks juhuks juhin tähelepanu sellele, et me räägime ühe iseseisva riigi töötuskindlustussüsteemi haldava asutuse ja riikliku tööturuasutuse, mitte näiteks kahe saekaatri liitmisest.
 

Faktivigade parandus 25.02 Ã?ripäeva esileheartiklis

1) 25.02 Ã?ripäeva paberväljaande esileheloos â??Veel üks hange suunati omadeleâ?? viidatakse, et töötukassa vihikuhanke võitis kalleima pakkumise teinud firma.
Tegelikkuses oli hanke võitja pakkumus maksumuselt teine. Kalleima pakkumuse maksumus oli 229 521 krooni; võitjaks osutunud OÃ? Topwood pakkumuse maksumus oli 140 856 krooni.

 2) Samas artiklis kirjutab Ã?ripäev, et töösuhe Hannula Menninguga on peatatud. Tegelikult lõppes töösuhe Hannula Menninguga 31.12.2009 seoses tähtajalise töölepingu lõppemisega.
 

Infohommik Töövahendus palgatoetuse, tööpraktika ja koolitusega 23. veebruaril

Eesti Töötukassa ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldavad 23. veebruaril kell 9.00-11.00 Kaubanduskojas (Toom-Kooli 17, Tallinn) infohommiku Töövahendus palgatoetuse, tööpraktika ja koolitusega.

Infohommikul osalevad Eesti Töötukassa tööturuteenuste nõunik Mati Ruul, teenuste osakonna juhataja Kadri Lühiste, töövahenduse ja tööandjate teenusejuht Imbi Must ning peaspetsialist Maiken Sõrg töövahenduse ja tööandjate teenuste valdkonnast.

 

Registreeritud töötus ja kindlustushüvitised 2009. aastal

2009. aasta jooksul oli Eesti Töötukassas töötuna arvel 136 951 inimest, mis on 2,2 korda rohkem kui 2008. aastal (61 485). Keskmiselt oli päevas töötuid arvel 66 971, mis moodustab 10,2% tööjõust vanuses 16 kuni pensioniiga. Aasta lõpu seisuga oli registreeritud töötuid 87 282, mis on 13,4% tööjõust vanuses 16 kuni pensioniiga. Kõrgeim oli aasta lõpus registreeritud töötus Ida-Virumaal (19,2%) ja madalaim Jõgevamaal (9,5%).

 

Meie Maa: Töötuks jäämine võib viia eluunistuse täitumiseni

Praegu tööta Kaali kandi mees Reinis Pihl ja põline kuressaarlanna Riine Sooäär tõdevad justkui ühest suust, et töötuks jäämine avas neile võimaluse realiseerida oma vaat et elu suurim unistus.

Reinis ja Riine on ehe näide neist maakonna töötutest, kel õnnestunud Eesti töötukassa Saaremaa osakonna kaudu osaleda neli kuud kestval tööpraktikal. Seda ühes tööpraktikat võimaldavas ettevõttes, Kuressaares asuvas MTÃ?s Saaremaa kunstistuudio.

Elisa pressiteade: pakume registreeritud töötutele soodsamat paketti

Esmaspäevast, 15. veebruarist saavad end Töötukassas töötuna arvele võtnud inimesed liituda Elisa esindustes Elisa Abipaketiga, kus töötu saab ka midagi maksmata olla Elisa lepinguline klient.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on tänase majandusolukorra tagajärjel ühiskonnas tekkinud grupp inimesi, kes vajavad sideteenuste kasutamisel erilahendust. â??Meil on ühiskonnas rohkem kui 100 000 töötut, kes sideteenuste kasutamisel ei soovi maksta kuutasu ega miinimumarvetasu ehk ei soovi võtta püsivaid kohustusi,â?? ütles Andrus Hiiepuu.

Lehed

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)