Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa nõukogu arutas töötuskindlustusmakse määra

Töötukassa nõukogu tänasel koosolekul oli arutusel 2012. aasta töötuskindlustusmakse määra ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele.

 

Valitsuse esindajad tegid ettepaneku jätta maksemäär 2011. aasta tasemele, mis on 4,2 protsenti. Ettepanek ei leidnud toetust, ettepaneku poolt oli kaks ja vastu kaks nõukogu liiget.
 

Töötukassa koostöö kohalike omavalitsustega töötuse vähendamiseks

 

Eesti Töötukassa korraldab seminari teemal â??Töötukassa koostöö kohalike omavalitsustega töötuse vähendamiseksâ?. Seminar toimub neljapäeval, 17. novembril 2011. aastal Jäneda Mõisa Peamaja Suures Saalis.

 

Päevakava:


11.00 Seminari avamine


11.05-11.15 Töötukassa ja omavalitsuste koostöö olulisus
Meelis Paavel, töötukassa juhatuse esimees

Oktoobris püsis töötute arv endiselt langustrendis

 

Oktoobris vähenes töötukassas registreeritud töötute arv võrreldes eelmise kuuga, kuid aeglasemas tempos kui varasematel kuudel. Kuu lõpus oli töötuna arvel 46 421 inimest, mis teeb 7,2 protsenti 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust. Tööalastele koolitustele sisenemisi oli oktoobris 2 764, mis on kõrgeim kuu jooksul alustatud koolituste arv.

 

Oktoobris lisandus rohkem tööpakkumisi kui septembris. Kuu jooksul lisati 6 414 uut tööpakkumist ning kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 10 842.

 

Täna toimub üleeuroopaline virtuaalne töömess

Täna, 9. novembril toimub tööotsingu võrgustiku EURES poolt korraldatud üleeuroopaline virtuaalne töömess, kus saab infot eri riikide tööturuolukorra ja konkreetsete tööpakkumiste kohta. Lisaks sellele saab messi raames reaalajas küsida nõu EURES nõustajatelt.

 

Ettekandeid saab vaadata koduleheküljel eojd.eu ning personaalseks nõustamiseks tuleb ennast kasutajaks registreeerida.

 

Virtuaalne töömess kestab Eesti aja järgi täna kuni kella seitsmeni.

 

EURES-nõustamine nüüd ka Skype'i teel

 

Alates novembrist saavad välismaal töötamisest huvitatud inimesed suhelda töötukassa EURES nõustajatega ka Skype'i vahendusel.

 

Ã?leeuroopaline tööotsingu võrgustik EURES jagab huvilistele teavet Euroopa tööturu olukorra, elu- ja töötingimuste ning töötajate vaba liikumisega seotud reeglite kohta. Lisaks vahendab võrgustik erinevate riikide tööandjate pakkumisi.

 

Tegemist on testperioodiga ning esialgu nõustatakse inimesi reedeti ajavahemikus kella 12:00 kuni kella 15:00. Edaspidi on nõustamisaega võimalik pikendada.

 

Mobiilne nõustamine (MOBI) Jõgevamaal

Mobiilne nõustamine MOBI 2011 toimub Eesti Töötukassa ja kohalike omavalitsuste koostööna.


Tule kuulama ja kaasa rääkima järgmistel teemadel:
â?¢ kuidas leida tööd ja mis on tööotsingutel oluline,
â?¢ tutvustatakse erinevaid tööotsingukanaleid,
â?¢ töötukassa tegevuste tutvustamine,
â?¢ ettevõtluse võimalused jne.

 

Detsembris toimub seminar tööd otsivatele noortele

 

12.-16. detsembrini toimub Kõrvemaa Puhkekeskuses noorteseminar "Lahenduste laager", kuhu on oodatud kõik tööd otsivad 16 kuni 30aastased noored. Laager aitab töötutel noortel vahetada kogemusi ning täiendada teadmisi, kuidas tööturul toime tulla.

 

Viie päeva jooksul toimub hulgaliselt arutelusid ja loenguid ning viiakse läbi praktilisi harjutusi. Esinejate hulgas on noorsootöötajaid, nõustajaid ning töötukassa ja ministeeriumite esindajaid.

 

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)