Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

8. oktoobril toimub Tallinnas Euroopa töömess

Prindi

Lisatud 29.09.2010 | Uuendatud 12.10.2010

Eesti Töötukassa ja EURES Eesti korraldavad 8. oktoobril Euroopa 2010. aasta tööhõivepäevade raames messi, kuhu on oodatud kõik teistes Euroopa riikides töötamisest huvitatud inimesed.

Mess toimub Tallinnas Rahvusraamatukogus (Tõnismägi 2) ning on avatud hommikul kella kümnest kella seitsmeni õhtul. Osalemine on tasuta.
 

Igal aastal korraldavad EURESe võrgustiku meeskonnad kogu Euroopas tööhõivepäevi, mis on hea võimalus tööandjatega kohtumiseks, uute töötajate leidmiseks, oma plaanide arutamiseks EURESe nõustajaga ja lisateabe hankimiseks välismaal töötamise või välismaalt töötajate leidmise kohta. Euroopa tööhõivepäevad pakuvad suurepärast võimalust tutvuda tööturul toimuvaga.
 

â??Loodame, et tänavusügisene neljas Euroopa tööhõivepäevade hooaeg aitab pisut leevendada jätkuvalt keerulisest majandusolukorrast tingitud raskusi tööturul,â?? rääkis Töötukassa EURESe teenusejuht Marta Traks. â??Samuti loodame, et osavõtt selleaastasest töömessist on sama rohkearvuline kui mullu, mil Tallinnas korraldatud tööhõivepäevade üritusel osales üle 3000 inimese. â??
 

Seekordsel messil osalevad EURESe nõustajad Soomest, Eestist, Suurbritanniast, Belgiast, Saksamaalt, Ungarist, Taanist, Norrast, T?ehhist, Poolast ja Lätist. Kohale tulevad tööandjad Soomest, Rootsist ja Norrast, tõsiste huvilistega tehakse juba messi ajal ka esmased tööintervjuud. Tööotsijatel on kasulik kaasa võtta kaasa oma elulookirjeldus või ka mitu.

Projekti "Lihtne pääs Soome tööellu" juht Eeva Oinonen ütleb, et Soome pealinna ja selle lähiümbruse â?? Helsingi ja Espoo linnavalitsused ja töövahendusettevõte Seure Henkilöstöpalvelut pakuvad töövõimalust piltlikult öeldes sadadele mitmete erinevate erialade tööotsijaile.
â??Praegu otsitakse tööjõudu eeskätt tervishoiu- ja päevahoolduse valdkonnas, samuti toitlustuses ja puhastusteeninduses. Helsingi ja Espoo linnavalitsus pakuvad Soome tööleminejaile tuge kolimise ja enda sisseseadumisega seotud küsimustes,â?? lisas ta.

Tööpakkumiste kohta saab lähemat infot:
www.helsinkirekry.fi
www.espoonrekry.fi
www.seure.fi
www.seure.fi/polku

 

Töömessi tegevused toimuvad paralleelselt Rahvusraamatukogu suures ja väikeses konverentsisaalis ning fuajees. Suurest saalist leiab messikülaline kõigi osalevate organisatsioonide ja ettevõtete infolauad, saab võtta kaasa infomaterjale, et nendega kodus rahulikult tutvuda. Väikeses saalis saab kuulata pikemaid ettekandeid, mille hulgast igaüks peaks endale huvipakkuvat leidma (välisriike käsitlevad ettekanded on inglise keeles).
 

Välismaal töötamisega seotud küsimustes annavad nõu Eesti Töötukassa, Eesti Haigekassa, Maksu- ja Tolliamet, Sotsiaalkindlustusamet, MTÃ? Living for Tomorrow ning Europass. Soome In To - Pensioniameti (Kela) ja Maksuvalitsuse (Verohallinto) teeninduspunti esindajad nõustavad sotsiaalkaitse ja maksustamisega seotud küsimustes. Soome Ehitusliidu esindajatelt saab infot Soomes ehitusalal töötamise tingimuste kohta.
 

Tööhõivepäevade eesmärk on tutvustada eeliseid, mida võimaldab tööjõu liikumine Euroopa Liidu piires ning anda tööandjatele ja tööotsijatele võimaluse omavahel kohtuda.
 

 

Lisateave:
Marta Traks EURES teenusejuht
Eesti Töötukassa
Tel: + 372 6679 790
GSM: +372 5343 2352
e-mail: marta.traks[at]tootukassa.ee
 

EURES (European Employment Services) on 1993. aastal loodud töövahenduse võrgustik, mis toetab töötajate vaba liikumist Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna riikides. Kõigis neis riikides tegutsevad EURESe nõustajad, kokku üle 750 inimese. Eestis koordineerib EURESe tegevusi Eesti Töötukassa.
EURES pakub teavet vabadest töökohtadest, tööalast nõustamist ning tööjõu värbamise teenuseid üle kogu Euroopa. Euroopa tööalase liikuvuse portaalis  on üle 900 000 tööpakkumist, oma CV on seal avaldanud umbes 485 000 tööotsijat ning portaali kasutajaks on end registreerinud peaaegu 22 000 tööandjat. Eestis saab EURESe kaudu Euroopa töötamise ja töötajate leidmise alast nõu 25000 - 30000 inimest aastas.
Lisateavet EURESe võrgustikust saab kodulehtedelt http://eures.europa.eu, www.eures.ee, töötukassa kodulehelt ning kõigist töötukassa esindustest.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)