Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Eesti EURES â?? partnerlussuhted tööotsijate õiguste kaitsmiseks

Prindi

Lisatud 24.11.2010 | Uuendatud 15.12.2010

EURES nõustajate töö on märksa laiem, kui pelgalt tööandjate ja tööotsijate kokkuviimine ning töötajate liikuvuse edendamine. Nõustajad aitavad tagada ka seda, et töökuulutustes reklaamitud töökohad on ehtsad ja turvalised ning töötajate õigustele vastavad. Hea näide sellest on Eesti EURESe ja MTÃ? Living for Tomorrow (LFT) partnerlus.

 

Kahjuks avaldavad illegaalsed tööandjad vahel pettuskuulutusi, mis lubavad  ahvatlevaid töökohti üle Euroopa. Kui tööotsijad nendele töökohtadele kandideerivad ja neile tööleasumist pakutakse, palutakse neil sageli teha enne tööle minekut tööandjale maksta. Kohale jõudes aga selgub, et lubatud töökohta ei ole olemas.

MTÃ? Living for Tomorrow on alates 2004. aastast tegelenud inimkaubanduse ennetamisega. MTÃ? juhataja Sirle Blumberg märgib: â??Tööotsijad soovivad vahel meeleheitlikult töökohta ega mõista sageli, et tegemist võib olla valekuulutusega.â?

 

Living for Tomorrow koostöö EURESega algas kuus aastat tagasi, eesmärgiga hoida ära ülalkirjeldatud petuskeeme.  Koostöös tuvastatakse libatöökohti pakkuvaid ettevõtteid, kantakse need musta nimekirja ja teatatakse juhtumitest vastavatele asutustele. Kõik eelnev tähendab omakorda, et EURS portaalis töökuulutusi avaldavaid ettevõtteid kontrollitakse regulaarselt ning portaalis avaldatud pakkumised on ehtsad ja turvalised. 

 

Iga koostöö on kahepoolne: kui kuritarvitamise ohvriks langenud tööotsijad teatavad sellest LFT'le, edastab see viivitamatult tööandja andmed Eesti EURESele. EURES nõustajad tagavad seejärel, et tööandja ei saa kasutada ühtegi EURES teenust. Samamoodi suunavad Eesti EURES nõustajad sageli konkreetse tööpakkumise saanud tööotsijad LFT'sse , kust saab tasuta juriidilist nõu - tagamaks, et lepingu allkirjastav inimene on sellest õigesti aru saanud ning tema õigused on kaitstud.

Juhul, kui tööpakkumine äratab põhjendatud kahtlusi, aitavad LFT spetsialistid koostada tööotsijal vastava avalduse õiguskaitseorganitele. 

 

â??Arvan, et oleme koostöös Eesti EURESega omandanud sektoris teatud ekspertteadmised. Sinsed EURES nõustajad võtavad oma tööd väga tõsiselt, mis muudab meie koostöö märksa lihtsaks. Meie eesmärk on ju sama: tagada töötajate õiguste kaitse. Soovitame oma klientidel pöörduda välismaale töökoha otsingutel EURES nõustajate poole, sest teame, et see on turvaline,â?? selgitab Sirle.

Eesti EURESe ja LFT partnerluse eesmärk ei ole mitte ainult kuritarvitamise, vaid ka petturlike tööpakkumiste vastu võitlemine, enne kui need jõuavad kellelegi kahju teha.  Ennetamine saab alguse tööotsijate teadlikkuse tõstmisest ja neile olemasolevate tugiteenuste tutvustamisest.

 

Uudis on ilmunud Euroopa EURES-portaalis - loe täispikka uudist siit.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)