Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Eesti ja Läti tööandjad ja tööotsijad kohtuvad Liivimaa Töömessil

Prindi

Lisatud 19.04.2018

Täna, 19. aprillil toimub Eesti Töötukassa korraldatud Liivimaa Töömess. Ootame huvilisi kella 11-14 Valga Kultuuri-ja Huvialakeskuses, et viia kokku tublid tööandjad ning tarmukad tööotsijad.

Liivimaa Töömessi eesmärk on viia kokku kahe riigi, Eesti ja Läti tööotsijad ning tööandjad. Messile tuleb kokku 37 tööandjat, neist kaheksa Lätist, pakkumisel on ligi 1000 töökohta ning erinevaid ameteid on üle poolesaja.

Eesti Töötukassa Valgamaa osakonna juhataja Merike Metsavase sõnul on Liivimaa Töömess atraktiivne tööandjate seas, sest just siin on võimalus leida mõlema riigikeele oskusega töötajaid.

„Sel aastal pöörame erilist tähelepanu uute oskuste omandamisele, see tähendab, et tutvustame kutse- ja tasemeõppe võimalusi nii tööotsijatele kui ka töötavatele inimestele,“ lisas Metsavas.

Kolmandik tööandjatest on Liivimaa töömessil esimest korda ning esindatud on väga erinevad valdkonnad. Tööandjad otsivad nii erialase väljaõppeta inimesi kui ka kindlate erialade spetsialiste, pakutakse ka suviseid hooajatöid, mis sobivad hästi just noortele. Mitmed tööandjad on valmis tööd ja praktikakohti pakkuma vähenenud töövõimega inimestele. Lisaks tutvustab Noorsootöökeskus TANKLA noortele suvel malevas töötamise võimalusi. 

Maksu- ja Tolliamet räägib messikülastajaile tulumaksumuudatustest ning Eesti Töötukassa tutvustab Eestis töötamise võimalusi ja tingimusi. Töötukassa ettekanne on vene keeles ja suunatud eelkõige Lätis elavatele tööotsijatele. Kogu messi ajal jagatakse karjäärialast nõu ja abi nii kandideerimisdokumentide koostamisel kui teistes karjäärivalikutega seonduvates küsimustes, töötukassa EURES nõustajalt saab infot õppimise, elu- ja töötingimuste kohta Euroopas.

Messi kava ning tööandjate ja koostööpartnerite info leiate töömesside veebilehelt: http://toomess.ee/toomessid-2018/liivimaa-1904

Liivimaa  töömessi kaasrahastatakse INTERREG Eesti-Läti piiriülese koostöö programmist „Eesti-Läti tööturgude integreerimise ja piiriülese töötamise toetamine“.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)