Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Eesti Töötukassa sõlmib koostööleppe Jaagumäe talu ja Jaagumäe Kaubanduse OÜga

Prindi

Lisatud 13.02.2015 | Uuendatud 03.03.2015

Esmaspäeval, 16. veebruaril sõlmivad Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ning Jaagumäe talu peremees Mart Timmi ja Jaagumäe Kaubanduse OÜ juhataja Taimar Timmi Võrus koostööleppe. 

Koostöölepe allkirjastatakse kell 11.00 Jaagumäe Kaubanduse OÜ ruumides (L. Koidula 7, Võru). Pärast leppe sõlmimist minnakse ühiselt ringkäigule Jaagumäe tallu.

Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul eristub koostöölepe teistest seni sõlmituist nii mitmeski mõttes. „Esiteks on tegemist esimese pere-ettevõttega, kellega koostööleppe sõlmime, teiseks ka esimese põllumajandusliku tootjaga. Jaagumäe talu eripära on see, et kogu nende tegevus on koondatud ümber oma talu ja talutoodangu. Erinevaid tegevusi oskuslikult kombineerides on aastate vältel kujundatud terviklik tootmine, kus toodang jõuab otse tootjalt lõpptarbijani,“ lisas Paavel. 

Eesti Töötukassa Võrumaa osakond on Jaagumäe taluga koostööd teinud juba 2003. aastast. „Koostöö algas tööpakkumiste vahendamisest, sest töökäsi oli ettevõttesse pidevalt vaja. 2006. aastal said sõlmitud esimesed tööpraktika lepingud ja 2010. aastal palgatoetuse lepingud,“ sõnas töötukassa Võrumaa osakonna juhataja Jaan Veeroos.

OÜ Jaagumäe Kaubandusega algas koostöö 2005. aastal, samuti töövahendusest. 2006. aastal sõlmiti esimesed tööpraktika ja palgatoetuse lepingud. Hea koostöö on toimunud praeguseni. Eesti Töötukassa on vahendanud ettevõttele tööjõudu, töötukassa kliendid on saanud läbi tööpraktika väärtusliku töökogemuse. Lisaks toimuvad ka Jaagumäe talu ja Jaagumäe Kaubanduse OÜ regulaarsed infotunnid Võrumaa osakonna klientidele.

Jaagumäe talu peremees Mart Timmi kommenteerib:

„Töötajate leidmisega meil probleemi ei ole, paljuski on sellele kaasa aidanud tihe koostöö töötukassa Võrumaa osakonnaga. Samuti suhtleme Eesti põllumajanduslike õppeasutustega, olles neile praktikabaasiks ja õpilastele tulevaseks tööandjaks. Meie töötajaskonna heaolu on tagatud sõbralikus kollektiivis, töötajad saavad mõistliku hinnaga sooja toidu sööklas või põllul. Kogu kollektiivile korraldatakse nii suvel kui talvel üks puhkeüritus. Meie deviisiks on: „Märka inimeses head ja aita kogemuste omandamisel ja ebameeldivuste unustamisel!“.“

Sõlmitav koostöölepe on töötukassal neljateistkümnes (Lõuna-Eestis teine). Koostöölepete sõlmimist alustas töötukassa 2012. aastal ning eesmärk on jõuda lepeteni kõigi põhivaldkondade suurte ettevõtetega.


Taustainfo Jaagumäe talu ja Jaagumäe Kaubanduse OÜ kohta:

Jaagumäe talul on 1500 ha haritavat maad, ettevõte tegeleb teravilja ja rapsikasvatusega ning seakasvatusega mahus 4500 müügisiga aastas. Lisaks tegeletakse kartuli kasvatusega 100 ha ja köögiviljakasvatusega 85 ha  ulatuses. Jaagumäe talu on mahult kolmas või neljas köögiviljakasvataja vabariigis. Talus töötab ligi 70 alalist töötajat, kuna kartul, köögivili ja selle algtöötlemine on töömahukad. Iga juurikas ja mugul käib inimkätest ja silmade alt läbi.

Ettevõtte omapäraks on, et talust kui emaettevõttest on välja arendatud Jaagumäe Kaubanduse OÜ, kellel on viis kauplust, millest neli asub Võrus ja üks Põlvas. Kaupluste juures on toitlustus ja köögid letitoodangule. Jaagumäe Kaubanduse OÜ-s töötab ligi 110 töötajat. Selline laiahaardeline tegevus ja koostöö on abiks toodangu otseturustusel. Kogu sealiha müüakse oma kaubanduse kaudu, samuti märkimisväärne osa kartulist ja köögiviljast turustatakse otse  ja toodete väärindamise osas on Jaagumäe üks ainulaadsemaid põllumajandustootjaid Eestis.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)