Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Esimesed kutsega karjääriinfo spetsialistid Eestis

Prindi

Lisatud 21.11.2013 | Uuendatud 21.11.2013

18.novembril tegi Eesti Karjäärinõustajate Ühingu juurde kuuluv kutsekomisjon otsuse omistada kutsetunnistused 12 karjäärinõustajale ja esmakordselt ka seitsmele karjääriinfo spetsialistile. 

Kui karjäärinõustajatel on see võimalus olnud juba aastaid, siis sel korral said oma kutsealast sobivust ja teadmisi-oskusi tõendada ka karjääriinfo spetsialistid.

Eesti Karjäärinõustajate Ühingu esinaise Sirli Kriisa sõnul on eriti hea meel tõdeda, et kõige rohkem abivajajatega kokku puutuvad töötukassa karjäärispetsialistid on võtnud tõsiseks suunaks oma professionaalsust arendada ning nende osakaal kutsetaotlejate seas oli kõige suurem – kolmele karjääriinfo spetsialistile omistati VI ja kahele V kutsetase ning üheksale karjäärinõustajale omistati VI kutsetase uue kutsestandardi järgi. 

Kokku on töötukassas nüüd 18 karjäärinõustaja või karjääriinfo spetsialisti kutsega töötajat: karjäärinõustaja kutse on saanud Vilvi Maiste, Tiia Jalakas, Ursula Rahnik, Marju Keskla, Marina Donova, Jelena Budarina, Silvi Paara, Julia Šarapova, Maarika Ilves, Eva Rebas, Irina Ronk, Lana Randaru ja Elliko Konno ning karjääriinfo spetsialisti kutse Inga Pilder, Marja Saarma, Merike Kimber, Evelin Pant ja Merike Tõldsepp. 

Eestis üldse annab karjääriabi seitse kutsega karjääriinfo spetsialisti ja 30 karjäärinõustajat (viimastest on kõrgem kutsetase 9 nõustajal). 

Kutsega karjäärispetsialistide kohta saab andmeid Kutsekoja ja KNÜ kodulehtedelt.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)