Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Esimeses kvartalis teavitati töötukassat mitmest suurest koondamisest, registreeritud töötute arv püsis samal tasemel

Prindi

Lisatud 11.04.2019 | Uuendatud 18.04.2019

 

Esimeses kvartalis oli töötuna registreeritud keskmiselt 33 387 inimest, see on 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 5,1%. Võrreldes 2018. aasta esimese kvartaliga on registreeritud töötute arv jäänud samale tasemele (vt joonis 1). Registreeritud töötuse määr oli esimeses kvartalis kõrgeim Ida-Virumaal (9,4%) ning madalaim Hiiumaal (3,4%).

Uusi töötuid registreeriti esimese kvartali jooksul 17 658. Töötukassa abiga asus esimeses kvartalis tööle või alustas ettevõtlusega 11 334 inimest (sealhulgas 2 157 vähenenud töövõimega inimest). Vähenenud töövõimega töötuid oli esimeses kvartalis registreeritud töötutest ligi kolmandik.

Esimeses kvartalis oli töötukassal iga päev vahendada keskmiselt 4 709 töökohta, mida on võrreldes 2018. aasta esimese kvartaliga 6% rohkem. Kõige enam töökohti oli töötukassal esimeses kvartalis pakkuda teenindus- ja müügitöötajatele ning lihttöölistele.

Esimeses kvartalis teavitas 30 tööandjat töötukassat kollektiivsetest koondamisest, kokku kaotab nendes ettevõtetes töö üle 1000 inimese. Eelmise aasta esimeses kvartalis teavitati töötukassat kollektiivsetest koondamistest 12 korral, mis puudutas alla 400 inimest. Suurima hulga töötajaid koondavad AS SEBE (169 inimest), Enefit Kaevandused AS (146 inimest) ja OÜ MRP Linna Liinid (112 inimest). Teiste hulgas on kollektiivsetest koondamistest teavitanud ka Luminor Bank AS ja Luminor Liising AS (kokku 49 inimest) ning AS Sangar (52 inimest). Kollektiivsete koondamiste põhjused on erinevad, tulenedes nii tegevuse ümber­korraldamisest kui välistest teguritest nagu näiteks senise teenusepakkumise lepingu lõppemine. Mitmel juhul on kollektiivsetest koondamistest puudutatud töötajate värbamise vastu huvi üles näidanud teised tööandjad.

Töötajatel, kes on tööandja juures töötanud vähemalt viis aastat, on koondamise korral võimalik saada koondamishüvitist (sõltumata sellest, kas tegemist on kollektiivse koondamisega või mitte). Esimeses kvartalis määrati kindlustushüvitis koondamise korral 1 754 inimesele. Jättes kõrvale eelmise aasta alguses haldusreformi tõttu linna-, valla- või maavalitsustest koondatud hüvitise saajad (ca 800), on käesoleva aasta esimeses kvartalis koondamishüvitise saajaid võrreldes aasta varasemaga ligi 200 võrra rohkem. Tööandjad, kelle juurest koondamised hõlmasid suurimat arvu koondamishüvitise saajaid, olid AS Hoolekandeteenused (57 inimest), OÜ MRP Linna Liinid (53 inimest) ja Enefit Kaevandused (39 inimest).

Täpsem statistika on leitav Töötukassa kodulehel.

Registreeritud töötuse statistika kajastab nende töötute arvu, kes on ennast töötukassas töötuks registreerinud.

Joonisel näha registreeritud töötute arvu ning registreeritud töötuse määra. Toodud 2019. aasta 1 kvartali arvude kõrvale eelmiste aastate kvartalite andmed (2016-2018).

Joonis 1. Registreeritud töötud

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)