Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

EURES tähistab 15. aastapäeva

Prindi

Lisatud 17.12.2009 | Uuendatud 13.10.2011

2009. aasta on Euroopa tööhõivevõrgustiku EURES 15. tegutsemisaasta. Ka praeguses keerulises majandusolukorras on Euroopas siiski enam kui miljon vaba töökohta ning rohkem kui 600 000 neist on leitavad EURES veebilehelt http://ec.europa.eu/eures.

Euroopa tööturu põhiteemadeks on saanud liikuvus ja paindlikkus. Inimeste kohanemisvalmidus töötamisega mitte üksnes oma koduriigis, vaid kogu Euroopa tööturul mõjutab tööalaseid väljavaateid üha enam. Tööandjatel on võimalik kergemini leida vajalike erioskustega töötajaid, töötajad saavad proovile panna oma teadmised ja oskused, omandades seejuures uues keskkonnas väärtuslikke kogemusi. EURES viieteist aasta pikkune kogemus näitab, et pärast välisriigis töötamist suureneb oluliselt võimalus leida töö ka kodumaale tagasi pöördudes.

Euroopa tööhõive, sotsiaalküsimuste ja võrdsete võimaluste volinik Vladimír ?pidla sõnul on töötajate vaba liikumine oluline tootlikkuse tõstmise seisukohalt. See omakorda on aga tähtsamaid majanduskasvu käivitavaid tegureid.
â??Liikuva tööjõuga majandused suudavad toibuda majandusvapustustest ja -langustest tunduvalt kiiremini kui jäigemate tööjõustruktuuridega riigid. Liikuvusest on praegu abi rohkem, kui kunagi varem ning see aitab tagada parema tuleviku kõigile eurooplastele.â?

Terve 2009. aasta vältel on EURES võrgustikuga ühinenud riikides korraldatud messe, seminare, loenguid, töötubasid tööjõu liikuvuse parandamiseks. Nende läbiviimises on osalenud kohalikud ettevõtted, tööturuasutused, sotsiaalpartnerid, ülikoolid, õppe- ja koolituskeskused jt.
 

EURES (European Employment Services) on töövahenduse võrgustik, mis toetab töötajate vaba liikumist Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna riikides. Kõigis neis riikides tegutsevad EURES nõustajad, kokku üle 750 inimese. Nõustajad töötavad tööturuasutustes või EURES võrgustiku teistes partnerorganisatsioonides â?? tööandjate organisatsioonides, ametiühingutes, kohalikes ja piirkondlikes ametiasutustes jt.
EURES pakub teavet vabadest töökohtadest, tööalast nõustamist ning tööjõu värbamise teenuseid üle kogu Euroopa. Euroopa tööalase liikuvuse portaalis on üle 600 000 tööpakkumise, oma CV on seal avaldanud umbes 300 000 tööotsijat ning portaali kasutajaks on end registreerinud üle 19 000 tööandja.
Eestis koordineerib EURES tegevusi Eesti Töötukassa.

 

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)