Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Harju Elu: Töötukassa viis kokku tööpakkujad ja töötud

Prindi

Lisatud 05.11.2010 | Uuendatud 01.02.2011

Jüris, Maardus ja Keilas korraldatud töömessidel said tööotsijad soovitusi kandideerimiseks ning elulookirjelduste ja ametikogemuste kirjutamiseks. Tööd pakkusid ka Tallinna ja Harjumaa firmad.

Eesti Töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakond korraldas ettevõtmise "Mobiilse nõustamise 2010" raames minitöömessid Harjumaal.

Need toimusid 1. novembril Rae kultuurikeskuses Jüris, 2. novembril Kallavere keskkoolis Maardus ja 3. novembril. Keila kultuurikeskuses. "Messide eesmärk oli viia kokku tööandjad ja tööotsijad selles piirkonnas. Tutvustame tööturuolukofda ja tööturuteenuseid, Harju Ettevõtlus-ja Arenduskeskuse tegemisi, omavalitsuste ettevõtluskesk-konda," ütles Tiiu Vilms Töötukassast.

 

Suur huvi Keilas

Esimesed kaks messi olid vähese huviliste hulgaga. Kesknädalal Keilas peetud messil oli aga linna kultuurikeskuse saal rahvast täis ning inimesi jätkus ukse tahagi. Kokku oli esinejaid kuulamas üle 120 huvilise. Neile pakkusid tööd PKC Eesti, Bestnet ja Maxima.

Kas mess täidab enda ülesande? Aime Sakust kinnitas, et otsib tööd juba üle aasta. "Olen kandideerinud müügisekretä-riks, müügiesindajaks ja sekretäriks. Olen saatnud palju CV-sid ja avaldusi," ütles naine. Vastused on kas äraütlevad või siis ei tule neid üldse.

Keila messi hindas ta järgmiselt: "Vähe tööpakkujaid ning palju rahvast. Kui teha, siis juba suurelt," arutles Aime. Ise kandideerib sakulanna kindlasti treilereid tootvasse ettevõttesse Bestnet. "On küll kodust kaugel. Kuid ehk näkkab," oli ta optimistlik.

 

Vähe pakkujaid

Tiiu Vilms Töökassast ütles, et töö-ja ametipakkujate osavõtt jäi kahjuks hõredaks. "Uurisime ja pakkusime osalemise võimalust Lääne-Harjumaal ja Maardus paljudele firmadele. Kohale tuli Keilas vaid kolm. Rae vallas oli viis ja Maardus neli ettevõtet," lausus Vilms.

Naise hinnangul ei oska ettevõtted ja firmad ennast veel nähtavaks teha. Ikka arvatakse, et küll rahvas teab, mida ja kuidas nad toodavad.

"Aga näiteks PKC on siin enda juhtmete ja kaablitega ning teeb puust ning punaseks ameti selgeks."

 

Loe originaalartiklit Harju Elus.

 

 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)