Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kuidas töövõime hindamise taotlust esitada?

Prindi

Lisatud 29.07.2016 | Uuendatud 08.08.2016

Töövõime hindamise taotlust saab esitada Eesti Töötukassa portaali iseteeninduses või töötukassa esindustes kohapeal, samuti võib täita elektroonilise taotlusvormi ja saata selle e-postiga digitaalselt allkirjastatuna või täita pabervormil avalduse ja saata postiga. 

Kui inimene pöördub taotluse esitamiseks töötukassa osakonda, siis juhtumikorraldaja küsitleb teda ja täidab ise taotluse infosüsteemis. Kui klient suhtleb vene keeles, viib juhtumikorraldaja ka intervjuu läbi vene keeles.

Töötukassa iseteenindusportaalis on taotlusvorm tõlgitud vene keelde ning taotluse saab täita vene keeles. Pabervorm on tõepoolest ainult eesti keeles, kuid ka neid võib inimene soovi korral täita vene keeles. Vormide mõistmisel on abiks venekeelne juhendmaterjal, kus on täpselt näidatud, mida ja kuhu kirjutada. Samas ei ole pabervorm peamine taotluse esitamise viis, vaid pigem üks lisavõimalus, kui inimesel ei ole muid viise võimalik kasutada. Seda näitab ka taotluste esitamise statistika -

584 praeguseks esitatud taotlusest on:

  • 479 esitatud töötukassa esinduses ehk juhtumikorraldajaga tehtud intervjuu kaudu
  • 62 taotlust esitatud töötukassa portaali iseteeninduse kaudu
  • 43 taotlust on täidetud paberil /elektroonilisel vormil ja saadetud töötukassasse posti või e-postiga. 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)