Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Küsi välismaal töötamise kohta: esmaspäeval, 13.09 töötukassa infotelefonilt 15501

Prindi

Lisatud 10.09.2010 | Uuendatud 13.09.2010

Esmaspäeval, 13. septembril kell 9.00-14.00 saab töötukassa infotelefonile 15501 helistades pärida kõige selle kohta, mis puudutab Euroopa riikidesse tööle minemist ja seal töötamist.

Küsimustele vastab töötukassa EURES teenusejuht Marta Traks.

 

Traksi sõnul on väga oluline, et inimesed oleksid enne välismaal töötamisega seonduvate otsuste langetamist teadlikud võimalikult paljudest kaasnevatest nüanssidest - nii positiivsetest kui negatiivsetest.

 

"Sageli kiputakse välisriigi palgataset siinsega kõrvutades oma tulevasi sissetulekuid üle hindama. Kui aga hakkame lähemalt vaatama, milliseid maksud, elamis- ja muud kulud kaasnevad, pole pilt enam nii roosiline. Samuti alahinnatakse sageli keeleoskuse vajalikkust, arvatakse, et eks kuidagi ikka saab - ilma kohalikku keelt valdamata aga pole välisriigis enamasti midagi peale hakata," rääkis Traks.

 

"Meie eesmärk on, et inimesed teeksid enne lõpliku otsuse langetamist piisavalt eeltööd: teaksid, mis neid ees ootab, kust saada vajadusel tuge ja abi," lisas ta.

 

Töötukassa ja EURES korraldavad 14. septembril teabepäeva Rootsi tööleminejatele, 8. oktoobril toimub Euroopa Tööhõivepäevade raames töömess, kust saab kõikvõimalikku informatsiooni välisriikides töötamise kohta.

 

Lauatelefonilt on töötukassa infotelefonile helistamine tasuta (kõnealustustasu ja paketipõhise kõneminuti hinna tasub töötukassa), mobiiltelefonilt helistades oleneb kõne hind konkreetse mobiisideoperaatori hinnakirjast. Infotelefonile saab helistada ka läbi Skype'i, valides "tootukassa". 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)