Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Lõunaleht: Töötukassa tuli rahvale lähemale

Prindi

Lisatud 19.07.2010 | Uuendatud 01.10.2010

 

Töötukassa Võru büroo alus­tas esmaspäeval tööd linna sü­dames asuvas polikliinikus, se­nisest märgatavalt avaramates ruumides. Suuremad ruumid andsid ka töötukassale endale võimaluse varasemast rohkem tööd pakkuda.

 

â??Te pole seni töötanud hal­bades, kuid te olete töötanud kitsastes tingimustes. Väga loo­dan, et see keskkond aitab ees­märkide täitumisele oluliselt kaasa," ütles töötukassa juhatu­se esimees Meelis Paavel uue büroo avamisel Võru töötajatele.

 

Maavanem Andres Kõiv märkis oma sõnavõtus, et lisaks töötukassa inimeste töötingi­muste paranemisele paranesid ka klientide tingimused - uutesse ruumidesse pole tema sõnul kellelgi halb või piinlik tulla.

 

Töötukassa Võrumaa osa­konna juhataja Jaan Veeroos märkis, et töökvaliteedi parane­misele aitab kaasa see, et töötu­kassa saab nüüd Võrus töötada täiskoosseisuga. Tema sõnul polnud eelmistes ruumides selleks võimalusi. Nüüd teenindab Võrus inimesi 15 töötajat, va­rem oli neid 12.

 

Uues asukohas on töötukas­sa käsutuses varasemast ligi sa­da ruutmeetrit rohkem pinda (kokku ca 290 m2) ning ruumid on kujundatud ja sisustatud vas­tavalt tänapäevastele vajaduste­le. Veeroos lükkas ümber hüpo­teesi, et suuremate ruumide hankimise taga on töötukassa pessimism Võrumaa töötuse tu­leviku osas. Tema sõnul oli va­nas asukohas maja müügis ja sestap olukord ebakindel, lisaks ei vastanud tingimused kaasaja teenindustingimustele ja -nõue­tele, näiteks ei saanud klientide­le võimaldada piisavalt privaat­sust.

 

Millal võiks Võrumaal töö­tus sedavõrd väheneda, et töö­tukassa uued ruumid asutusele hoopis liiga avaraks jäävad?

â??Mina ei prognoosi lähiaasta jooksul kindlasti nii märgata­vat töötuse vähenemist," sõnas Jaan Veeroos. Tema sõnul on tänagi Võrumaal töötuid roh­kem, kui oli eelmisel raskel pe­rioodil sajandi algusaastail. Ka sügiseks jääb tema hinnangul töötuid üle toonase rekordi ehk 2000.

â??Ei tule seekordne langus nii äkki midagi. Kui väga hea aeg oli, siis oli 700 töötut - sel­lise tasemeni jõudmiseks, julgen ennustada, et mitu aastat lä­heb," arvas osakonnajuhataja.

 

Töötus Kagu-Eestis juuli teise nädala seisuga

Võrumaa - 2341 töötut (14,2% tööealisest elanikkon­nast), uusi töötuid 33 Põlvamaa -1680 (14,6%), 36

Valgamaa - 2169 (14,4%), 63


Lõunaleht: Töötukassa tuli rahvale lähemale

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)