Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Meelis Paavel: töötukassast tasub abi otsida

Prindi

Lisatud 20.12.2010 | Uuendatud 10.12.2013

(Arvamuslugu 18.12.  Ã?htulehes)

Ma ei ole nõus 7. detsembri Ã?htulehe juhtkirja arvamusega, et töötukassast ei ole tööotsijale abi ega tuge. Kindlasti tasub sealt abi otsida, kui on soov uut tööd leida. Sel aastal on tööandjad meile vahendada usaldanud läbi aegade kõige rohkem uusi töökohti â?? ligi 35 000. Sel aastal on 55 000 tublit ja aktiivset tööotsijat meile öelnud, et nad said tööle.

 

Töö leidmisele aitab kõvasti kaasa selle otsimine ja oskus end tööandjale müüa. Et anda töötutele paremaid tööotsimise oskusi ja motiveerida neid innuga tööd otsima, on töötukassa maakondlike osakondade juurde loodud karjääriinfotoad, toimuvad tööotsingu töötoad ja tööklubid. Ainuüksi novembris osales töötukassa tööotsingu töötoas või tööklubis üle 1200 inimese.

 

Koolitusega aitame neid, kes tahavad ise end aidata ja on aktiivselt tööd otsinud, kuid pole seda leidnud, sest teadmised või oskused on liiga napid. Sel aastal oleme koolitanud ligi 8000 töötut, kellest umbes pooled on saanud täiendus- ja pooled ümberõpet korstnapühkimisest kuni infotehnoloogiani.

 

Kummaline on mõte, et töötukassa peaks kõiki ümber õpetama. Ei ole olemas koolitust, mis tagaks võluvitsana kindlasti töökoha. Sügisel tuli töötuna arvele kahjuks päris palju noori, kes olid äsja lõpetanud ameti õppimise. Kas peaks neid hakkama ümber õpetama? Pole mõistlik kulutada raha selleks, et hakata koolitama neid, kes on äsja kutse omandanud. Samuti neid, kes pole valmis ise uue töö leidmise nimel pingutama või kes soovivad küll väga mingit koolitust, kuid kellel puudub selge ettekujutus, kus ja kellena nad koolituse järel tööle saaksid.

 

Mitte nii väga ammu olid ajad, kui Euroopa toetusraha tundus olevat lõputult ja töötuid väga vähe ning registreeritud töötuid inimesi meelitati suvalistele koolitustele. Kuigi toona oli tööturu olukord praegusest parem, leidis pärast koolitust töö vähem kui viiendik koolitusel käinutest. Nüüd, kui püüame lähtuda mitte üksnes inimeste soovidest, vaid arvestada ka tööandjate vajadusi, on töölesaajate osa kaks korda suurem.

 

Kui töötu on otsinud hoolega tööd ning töölesaamise nimel meiega koostööd tehes on talle ja tema konsultandile saanud selgeks, et tal on mingid konkreetsed oskused puudu, pakume talle vajalikku täiendus- või ümberõpet. Tihti pole siiski oskuste puudumine põhjuseks, miks tööd ei leita ning soovin, et inimesed teaksid, et saame pakkuda ka kõikvõimalikku muud abi. Näiteks võime inimesele, kelle töölesaamist takistab oluliselt halvenenud nägemine või kuulmine, muretseda töötamiseks vajaliku abivahendi.

 

Kui keegi tunneb, et ta tahab ja oskab inimesi töö otsimisel aidata, ootame teda kandideerima töövahenduskonsultandiks. Meil on häid töötajaid alati vaja.

 

 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)