Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Millal ja kuidas makstakse töövõimetoetust?

Prindi

Lisatud 24.01.2017 | Uuendatud 09.06.2017

Kui olete läbinud töövõime hindamise, saadab töötukassa teile töövõime hindamise otsuse e-postiga või postiga või saate selle kätte meie maakondlikust osakonnast.

Kui teie töövõime hinnatakse osaliseks või puuduvaks, hakkate saama töövõimetoetust. Kui esitasite töötukassale töövõime hindamise ja töövõimetoetuse taotlused samal ajal, teeme otsuse töövõimetoetuse kohta kümne tööpäeva jooksul pärast töövõime hindamise otsuse tegemist. Seda juhul, kui töövõimetoetuse taotlusel ei ole puudusi – kui on, ning andmeid on vaja täpsustada või täiendada, võtame teiega ühendust. Töövõimetoetuse otsuse saate vastavalt taotluses tehtud valikule samuti kas e-postiga, postiga või töötukassa maakondlikust osakonnast. Töövõimetoetust hakkate saama jooksva kuu 10. kuupäevaks eelneva kuu eest. Teiega seonduvaid otsuseid näete ka e-töötukassas, kuhu sisenemiseks on vaja ID-kaardi või mobiil-IDga sisse logida: e-töötukassa.

Kui teie töövõime on hinnatud osaliseks või puuduvaks, saadame teile postiga seda tõendava töövõime kaardi, mis kehtib koos isikut tõendava dokumendiga.

Vaadake ka töövõimetoetuse taotlemist kirjeldavat animatsiooni, mis käivitub alloleval aknal vajutades:

 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png