Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Oluliselt on kasvanud töötavate inimeste huvi õppimise vastu, tööpakkumisi on kõige rohkem tööstuses

Prindi

Lisatud 19.10.2018 | Uuendatud 13.11.2018

 

2018. aasta kolmandas kvartalis oli töötuna arvel ligi 29600 inimest, neist vähenenud töövõimega töötud moodustasid peaaegu kolmandiku (32%).  Registreeritud töötuse määr oli kolmandas kvartalis 4,5%. Samal tasemel oli registreeritud töötuse määr ka eelmise aasta kolmandas kvartalis.

Tänavu on aga oluliselt suurenenud töötavate inimeste hulk, kes on asunud töötukassa toel õppima tasemeõppes või osalevad koolitustel. Töötavate inimeste koolitustel osalemise võimaluse kohta leiab infot www.töötajaõpi.ee.

Töötavatele inimestele suunatud koolitust alustas kolmandas kvartalis ligi 800 inimest. Valdava enamuse neist moodustasid Ida-Virumaa ja Harjumaa inimesed (vastavalt 58% ja 26%). Vanuseliselt oli koolitust alustanutest enim 25-49 aastaseid (65%), üle 50-aastaseid oli 33%. Kõige enam mindi õppima eesti keelt, populaarsed koolitused olid ka sotsiaaltöö ning metsanduse ja puidutööstuse valdkonnast.

Töötukassa tasemeõppe toetuse saajaid lisandus selle aasta kolmandas kvartalis üle 600, kellest kaks kolmandikku olid töötud ja kolmandik töötavad inimesed. Kõige rohkem alustati õpinguid Ida-Virumaal, järgnesid Harjumaa ja Tartumaa. Populaarsemad on IT-valdkonna, hooldustöötaja, elektriku, koka ning tegevusjuhendaja õppekavad.

Vabu töökohti oli töötukassal kolmandas kvartalis vahendada keskmiselt 5100, mida on 3% vähem kui eelmise aasta samas kvartalis. Kõige enam oli töötukassal vahendada vabu töökohti lihttöölistele (22%), oskus- ja käsitöölistele (19%) ning seadme- ja masinaoperaatoritele (19%).

Eelmise aastaga võrreldes on tänavu märgatavalt suurenenud seadme- ja masinaoperaatorite vakantside osatähtsus ning mõnevõrra on kasvanud ka oskus- ja käsitööliste vakantside osatähtsus. Tegemist on valdkondadega, kus ka töötukassa tööjõuvajaduse baromeetri andmetel on töötajaid puudu. Tööturule on väga oodatud näiteks metsaveo veokijuhid, aga jätkuvalt ka IT-spetsialistid. Töötukassa toetab ettevalmistamist ametitele, mida tööandjate ja ekspertide hinnangul on rohkem vaja ning millel ei ole piisaval hulgal sobivaid töötajaid. Tasuta koolitusi pakutakse inimestele, kel puudub erialane haridus või kes on vanemad kui 50-aastased.

Võrreldes eelmise aastaga on aga vähenenud tööpakkumised teenindus- ja müügitöötajatele, ametnikele, tippspetsialistidele, tehnikutele ja keskastme spetsialistidele ning juhtidele. Kõikide tööpakkumistega saab tutvuda SIIN. Tööpakkumiste lisamine töötukassa lehele on tööandjatele tasuta.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)