Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Postimees: Töötukassa: registreerimata töötuid võib olla 30 000 ringis

Prindi

Lisatud 14.05.2010 | Uuendatud 12.10.2010

Töötukassa analüüsiosakonna juhataja Anne Lauringsoni sõnul on neljas viimases kvartalis registreerimata töötute arv kõikunud 30 000 ümber.

 

Viimase nelja kvartali keskmiselt on registreeritud töötute arv Lauringsoni sõnul moodustanud 73 protsenti üldisest töötute arvust vanuses 16 kuni pensioniiga ja registreerimata töötute arv kõikunud 30 000 ümber.


«Ilmselt on registreerimata töötute arv selles vanusegrupis 30 000 ligiduses tänaselgi päeval ning kõigi töötute arv kokku seega 130 000 ringis,» lisas ta.

 

Lauringsonsi sõnul ei tohi statistikaameti töötuse statistika ja töötukassa avaldatava registreeritud töötuse statistika võrdlemisel ära unustada, et statistikaamet teeb andmete saamiseks kvartaalseid tööjõu-uuringuid, töötukassal on kasutada aga administratiivandmed.

 

Seega on statistikaameti avaldatav hinnang, mis saadakse 5000 inimese küsitlemise tulemusel, töötukassal on kasutada registreeritud töötute üldkogum.

 

Statistikaameti kvartaalne statistika on alati olnud veidi suurema volatiilsusega kui registreeritud töötuse statistika. Näiteks oli 2009. aasta neljandas kvartalis üldine töötute arvu kasv oluliselt väiksem kui registreeritud töötute arvu kasv, 2010. aasta esimeses kvartalis aga vastupidi.

 

«Kuigi mingil määral kõigub ka töötute registreerimisaktiivsus, võib oma osa mängida siin see, et üldise töötuse puhul on tegemist siiski hinnanguga. Näiteks 2009. aasta neljandas kvartalis oli töötuna registreeritud naisi rohkem kui naisi kõigi töötute hulgas vanuses 16 aastat kuni pensioniiga,» rääkis analüütik.

 

Statistikaameti ja töötukassa andmete võrdlemisel peaks tema sõnul võrdlema vanusegruppi 16 kuni pensioniiga, sest ainult selles vanuses inimesed saavad ennast töötuks registreerida. Teiseks tuleks vaadata statistikat pikaajalises kontekstis ehk aastate lõikes, sest siis on
statistikaameti ja töötukassa statistika sarnasem.
 

Töötukassa: registreerimata töötuid võib olla 30 000 ringis

 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)