Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Registreeritud töötus püsib samal tasemel, Ida-Virumaal ei ole enam Eesti kõige kõrgem töötuse määr

Prindi

Lisatud 10.09.2018

Augusti lõpus oli töötuna registreeritud 29 859 inimest, see on 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 4,6%. Samal tasemel oli töötuse määr ka juulis.

Registreeritud töötus oli augustis kõrgeim Valgamaal (8,5%) ning madalaim Saaremaal (3%). Pikka aega suurima töötuse määraga Ida-Virumaal on registreeritud töötute arv vähenenud, aastaga on maakonnas registreeritud töötuse määr langenud 9,9%-lt 8,4%-ni.

Võrreldes aastataguse ajaga oli registreeritud töötuid tänavuse augusti lõpus 1,4% rohkem. Töötute arv on kasvanud töövõimereformi mõjul. Vähenenud töövõimega töötuid oli juuli lõpus umbes 9600 ehk 32% kõikidest registreeritud töötutest.

Alanud õppeaasta mõjutas ka töötuse näitajaid. Nagu eelnevatel aastatel, oli ka tänavu augustis töötute hulgas rohkem neid, kes asusid õppima. Esialgsetel andmetel lõpetas augustis töötuna arveloleku õppima asumise tõttu ligi 200 inimest. Ka töötukassa toetab õppimist kutsehariduse, rakenduskõrghariduse või bakalaureuseõppe õppekavadel kõrghariduse omandamiseks, makstes selleks tasemeõppes osalemise toetust. Toetus on mõeldud tööealistele töötavatele ja töötuna registreeritud inimestele, kellel puuduliku või vananenud hariduse või oskuste tõttu on keeruline leida uut tööd või kellel on oht oma töökoht kaotada.

Töötukassa abiga asus augustis tööle või alustas ettevõtlusega ligi 3 300 inimest (sealhulgas 713 vähenenud töövõimega inimest). Kuu jooksul oli töötukassal vahendada ligi 9 900 töökohta. Uusi tööpakkumisi lisandus üle 5 000. 

Täpsem statistika on leitav töötukassa kodulehel.

Registreeritud töötuse statistika kajastab nende töötute arvu, kes on ennast töötukassas töötuks registreerinud.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)