Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tartu töömess keskendub noortele ja erivajadusega inimestele

Prindi

Lisatud 04.05.2015

Homme, 5. mail toimub Tartus Dorpati Konverentsikeskuses (Tasku Keskuse IV korrusel, Turu 2) Tartu töömess, mille fookus on suunatud noorte ja puuetega inimeste aktiivsemale kaasamisele tööturule. Mess on avatud 10.00 – 16.00. 

Eesti Töötukassa Tartumaa osakonna juhataja Jane Väli sõnul on noored tööturul alati olnud nõrgemas positsioonis kui teised vanusegrupid. „Noorte tööpuudus on nii Eestis kui Euroopas tõsine murekoht. Vähese või puuduva töökogemusega noored on tööturule sisenedes haavatavamad ja võivad nii jääda tööturult eemale aastateks. Seetõttu on väga oluline noorte toetamine tööturule sisenemisel, mida töötukassa oma teenustega ka teeb,“ ütles Väli.

Töömessil osaleb üle 30 tööandja, ligi paarkümmend asutust ja organisatsiooni (nende seas ka puuetega inimeste organisatsioonid) ning seitse õppeasutust. Tööd pakutakse väga erinevates valdkondades, eri tööajaga ja igasuguses vanuses huvilistele.

Messi ajal toimub konverentsikeskuse Baeri saalis erivajadusega inimeste infopäev, kus jagatakse teadmisi ja kogemusi puuetega inimeste töötamis- ja õppimisvõimalustest, samuti räägitakse erivajadusega inimestele mõeldud tugiteenustest ja töövõimereformist.

Jane Väli ütleb, et Tartumaa tööandjad tunnevad päev-päevalt sisulisemat huvi puuetega inimeste värbamise osas. „Otsitakse positiivset meelt ja töövalmidust. Hiljuti toimunud tööandjate teabepäeval, kus fookuses olid samuti erivajadusega inimesed, jagasid tööandjad üksteisele kogemusi ja julgustasid värbama. Head näited võiksid julgemalt levida ka puuetega inimeste enda hulgas ja negatiivsed näited jääda tahaplaanile. Loodan väga, et ka erivajadusega inimesed tulevad messile ning asuvad julgelt otsekontakti tööandjatega,“ sõnas Väli.

Pirogovi saalis saab osaleda töötukassa spetsialistide eestveetavates töötubades, kus räägitakse kandideerimisdokumentide koostamisest, karjäärivalikutest ja ettevõtlusest.

Petersoni saalis on oodata ettekandeid nii töötukassa kui koostööpartnerite teenustest, samuti saab kuulata ühe ettevõtte sünnilugu ning jälgida paneeldiskussiooni „(M)ärkamine tööturul“. Paneeldiskussioonis arutlevad ettevõtete personalijuhid erinevate värbamisega seotud küsimuste üle.

Kogu info messil osalejate, pakutavate ametikohtade ja päevakava kohta leiate töömesside kodulehelt: http://www.toomess.ee/jargmised/tartu-toomess-0505

Messil osalemine on kõigile tasuta. 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)