Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tööandjate ümarlaud: Koostöö viib edasi

Prindi

Lisatud 02.12.2009 | Uuendatud 13.10.2011

Eile töötukassas toimunud kohtumisel anti tööandjatele ülevaade tööturu olukorrast ning tutvustati tööandjatele suunatud tööturuteenuseid. Pikemalt peatuti koondamistele reageerimise ja tööpraktika teenustel. Ã?marlaua teises osas toimus tööandjate teenustele keskendunud arutelu, mille käigus tööandjad jagasid omi kogemusi ja tegid ettepanekuid teenuste parendamiseks ja mitmekesistamiseks.

 

AS Novoloto personalijuhi Mari Kuljuse arvates oli ümarlaud igati vajalik:
â??Tööandjate informeerimine töötukassa pakutavatest teenustest on väga oluline, nagu ka võimalus anda vahetut tagasisidet. Eilne kokkusaamine suurendas kahtlemata arusaamist ja usaldust töötukassa suhtes, samuti oli kasulik kuulda teiste tööandjate kogemusi ja tähelepanekuid. Kujunenud töine õhkkond oli väga mõnus.â??

 

Anne Laev OÃ?-st Kodusai pidas toimunud mõttevahetust samuti vajalikuks:
â??Ã?marlauaga jäin väga rahule. Ã?ritus oli hästi korraldatud: asjakohased ettekanded, head läbiviijad, erinevad tööandjad ja töötukassa poolt strateegiate otsustajad ning elluviijad. Väga meeldis töötukassa poolne avatus, soov mis iganes vahendeid võimalikult efektiivselt kasutada, arvestades nii tööandjat kui töövõtjat.â??

 

Arutelu käigus selgus, et tööandjad tunnevad puudust kaasaegsest, tasuta töövahendusportaalist, mis ühendaks endas mitmeid praegu eraldiseisvaid funktsioone: näiteks võiksid tööandjad selle kaudu saada taotleda ka töötukassa pakutavaid teenuseid nagu tööpraktika ja palgatoetus.

 

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel sõnas, et töötukassa eesmärk on aidata inimene tööle ja leida tööandjale sobiv töötaja.
â??Selle eesmärgi saavutamiseks oleme alustanud töötukassa töövahendusportaali arendustöödega ja plaanime kevadel uue internetipõhise töövahenduskeskkonna avada.â??

 

Tööandjad tegid ka ettepaneku, et töötukassa võiks olla ettevõtjate vaheliseks ühenduslüliks, mis aitaks koondamiste käigus vabanenud inimestel kiiresti teiste tööandjateni jõuda.

 

Koolitusvaldkonnas näevad tööandjad vajadust spetsiifiliste, täiendavate oskuste õpetamise järele, näiteks infotehnoloogilised oskused, mõne konkreetse valdkonna tehniline keeleoskus. Pikaajalise kogemusega spetsialistidele tuleks tööandjate hinnangul pakkuda rohkem konkreetse inimese vajadustest tulenevaid koolitusi niinimetatud valmiskoolituste asemel.

 

Töötukassa jätkab tööandjatele mõeldud ümarlaudade ja teabepäevadega ka järgmisel aastal, täpsem info meie kodulehelt.


 

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)