Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tööjõuvajaduse baromeeter aitab kokku viia inimesed ja töökohad

Prindi

Lisatud 16.12.2016 | Uuendatud 16.12.2016

Töötukassa hakkab kaks korda aastas koostama tööjõuvajaduse baromeetrit, millega prognoositakse, millistel ametialadel on tööturul tööjõu ülejääk, puudus või tasakaal. Baromeetrit tutvustatakse täna kell 10, ülekannet saab jälgida https://youtu.be/3_8fMLCnK10.

Töötukassa tööjõuvajaduse baromeetri prognoos on lühiajaline, annab  operatiivse ülevaate tööjõuvajadusest regionaalsel tasandil ning täiendab  majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja Kutsekoja pikaajalisi kogu Eestit hõlmavaid tööjõuvajaduse prognoose.

„Ühest küljest annab baromeeter vajalikku infot töötukassale, et inimesi ja töökohti paremini kokku viia. Teisalt võiks sellest kasu olla kõigil inimestel tööalaste valikute tegemisel ja tööandjatel oma tegevuste planeerimisel,“ ütles töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel.

Tööjõuvajaduse prognoosi koostavad töötukassa maakondlikud osakonnad, kaasates vajadusel ka teisi eksperte. Täname koostööpartnereid, kes seekordses tööjõuvajaduse hindamisprotsessis osalesid: CV Online, Läänemaa Arenduskeskus ja SA Tuuru.

Esimeses etapis on baromeeter kättesaadav kaardirakendusena, tulevikus lisanduvad tabelkuju ja postrid. Baromeetri leiab veebiaadressilt www.tootukassa.ee/baromeeter. Baromeeter on olemas ka vene- ja ingliskeelsena.

Baromeetrit tutvustatakse täna kell 10.00 Eesti Töötukassas, Lasnamäe 2, II korruse saalis. Sissejuhatuse teeb töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel, baromeetrist räägivad lähemalt juhatuse liige Reelika Leetmaa, vanemanalüütik Mare Loos ja tööandjate konsultant Triin Dreifeldt. Soome kogemusest baromeetri kasutamisel kõneleb Soome EURES nõustaja Tomi Puranen.

 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)