Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa esimene teavitusüritus Loksal

Prindi

Lisatud 08.02.2010 | Uuendatud 06.05.2010


3. veebruaril korraldasime esimese teavitusürituse Loksa Laevatehasest koondatavatele inimestele. Osalejaid oli ligikaudu 40, huvi töötukassa info vastu oli suur ning küsimusi palju. Kolm tundi kestnud ürituse käigus jagasime eelkõige praktilist teavet sellest, kuidas pärast koondamist edasi toimida, kuidas ja kus end töötuna arvele võtta, milliseid dokumente on vaja, missuguseid teenuseid, toetusi ja hüvitisi on võimalik töötukassast saada. Lisaks rääkisime uue töö otsingutest: kust ja kuidas tööd otsida, millised on kandideerimiseks vajalikud dokumendid ja kuidas neid koostada, kuidas tööintervjuuks valmistuda. Palju küsiti töötuskindlustushüvitise detailide, samuti tööle kandideerimise ja töötukassa teenuste kohta. Vahendasime ka sobilikke tööpakkumisi, huvi nende vastu oli oodatult väga suur.
 

Enne koondatavatega kohtumist toimus erinevate osapoolte ühine nõupidamine, millest võtsid osa Laivi Kirsipuu (Loksa linna abilinnapea), Marju Varter (Loksa Laevatehase AS personalidirektor), Vladimir Mischenko (Loksa Laevatehase a/ü esimees ja peausaldusisik), Tiiu Vilms (Eesti Töötukassa koondamistele reageerimise meeskonna juht), Eha Atspol (Eesti Töötukassa, Maardu büroo juhataja) ja Maiken Sõrg (Eesti Töötukassa peaspetsialist). Arutasime, millist abi saab igaüks meist koondatavatele pakkuda ning leppisime kokku edasises koostöös. 3. veebruaril laevatehases toimunud teavitusüritus oli esimene mitmetest. Oluline on, et oleks ka edaspidi võimalik koondatavatega personaalselt suhelda ning konkreetsetele probleemidele lahendusi leida.
 

Kuna esimesel kokkusaamisel selgus, et tarvilik oleks täiendav karjäärinõustamine ning tööotsingute alane teave, pakkusime välja vastavate infopäevade korraldamise. Sobivate ruumide leidmisega lubas aidata Loksa linnavalitsus. Linnavalitsus korraldab soovijatele ka psühholoogilise nõustamise, kui tarvis, abistab linna sotsiaaltöötaja koondatavaid vajalike dokumentide täitmisel, samuti sotsiaalabi taotlemisel.
 

Selgus ka, et tuntakse vajadust juriidilise konsultatsiooni järele, koostöös Tööinspektsiooniga püüame seda pakkuda. Samuti komplekteerime koondatavatele infomapid vajaliku teabega ja jätkame tööpakkumiste vahendamist.
 

Kokkuvõtteks: inimeste meeleolu uue töö leidmiseks oli lootusrikas. Lõpetuseks ühe osaleja tähelepanek: ei tule keskenduda mitte saadavatele toetustele, vaid uutele võimalustele ja töö otsimisele.
 

Mida töötukassa koondatavatele pakub?

 • Teavitusüritus
 • Tööotsingute alane teavitamine ja juhendamine
 • Töövahendus (sh uutelt tööandjatelt koondatavatele laekuvate tööpakkumiste vahendamine)
 • Psühholoogiline nõustamine
 • Juriidiline konsultatsioon
 • Finantsnõustamine koostöös Sampo pangaga
 • Karjäärinõustamise grupikonsultatsioon ja tööotsingute töötuba
 • Infomapp koondatavatele
 • Tööklubi
  jne.

 

Maiken Sõrg
Eesti Töötukassa peaspetsialist


 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)