Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa ja Eesti Energia Kaevanduste kokkusaamisel räägiti koondatavate töötajate abistamisest

Prindi

Lisatud 03.09.2015

Täna toimus töötukassa ja Eesti Energia Kaevandused ASi esindajate esimene kohtumine. Kohtumise eesmärk oli jagada infot kohalikust tööturuolukorrast, rääkida tööotsimise võimalustest ning teenustest ja hüvitistest, millega töötukassa saab koondatavaid inimesi aidata.

Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul on koondamiste puhul oluline teha tihedat koostööd ettevõttega ja seda juba enne kui töötajatega töölepingud lõpetatakse.  „Nii ettevõtte kui töötukassa eesmärk on vastata kõigile inimeste jaoks olulistele küsimustele ja toetada neid edasistes valikutes,“ ütles Paavel.   

Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk ütles, et töötukassal on praegu Ida-Virumaal vahendada üle 500 vaba töökoha, neist viiendik oskustöölistele. „Tänasel kohtumisel leppisime kokku, et edasised tegevused toimuvad vastavalt vajadusele: kui tarvis, korraldab töötukassa täiendavaid teavitusüritusi, töövahenduspäeva ja tööotsingu töötube,“ lisas Teelahk.

Esimene kohtumine ettevõtte esindajate ja töötajatega toimus täna tööandja juures, Estonia kaevanduses. Eesti Energia Kaevandused AS poolt osalesid kohtumisel juhtkond ning pea 30 töötajat. Töötukassast võtsid osa Ida-Virumaa osakonna ja Jõhvi büroo juhatajad, koondamistele reageerimise peaspetsialist, Jõhvi büroo juhtivkonsultant, tööandjate konsultant ja karjäärinõustaja.

Augustis teatas Eesti Energia Kaevandused AS töötukassale 114 töötaja koondamisest Estonia kaevanduses Ida-Virumaal Väike-Pungerjal. Koondamise põhjuseks on töömahu vähenemine ja üleminek 6-päevaselt töönädalalt 5-päevasele.  Koondatavate töölepingud lõpevad oktoobrikuu jooksul. Ettevõtte teatel on ligi kaks kolmandikku koondatavatest pensioniealised.

 

TAUSTAINFO

Millist abi töötukassa koondatavatele töötajatele pakub?

Tavapäraselt koondamiste puhul töötukassa jagab koondatavatele töötajatele igakülgset infot, otsib ja vahendab tööpakkumisi, korraldab võimalike tööandjatega kohtumisi ja ettevõtete külastusi, võimaldab karjäärinõustamist, nõustab/juhendab tööotsinguid, viib läbi tööotsingu töötube või tööklubi.

Koondamisteade käes, võib töötaja end soovi korral töötukassas registreerida koondamisteatega tööotsijana ja saada oma konsultandi, kelle juures nõustamisel käia. Lisaks karjäärinõustamisele, tööotsingu töötoas või tööklubis osalemisele ja individuaalsele nõustamisele töötukassa konsultandi juures on koondamisteatega tööotsijal vajadusel õigus juba enne töösuhte lõppu kasutada järgmiseid teenuseid: tööturukoolitus (erialaoskuste, arvuti-, keele- ja ettevõtluskoolitused), kvalifikatsiooni saamise toetamine (hüvitame kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide, nt kutse- ja pädevus-tunnistuste, sertifikaatide, juhilubade jms saamisega seotud kulu), tööpraktika, proovitöö, nõustamine (nt psühholoogiline ja võlanõustamine), ettevõtlusega alustamise toetus äriplaani alusel. Teenuste osutamine jätkub ja laieneb pärast töösuhte lõppu töötuna registreeritud inimestele.  

 

Viimaste aastate suuremad koondamised Ida-Virumaal:

2015 – AS Nitrofert, Eesti Energia Kaevandused AS
2014 – Viru Keemia Grupp, Voka KT OÜ, SA Ida-Virumaa Kiirabi
2013 – AS Eesti Energia Tehnoloogiatööstus, AS Eesti Energia Kaevandused 

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)