Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa ja Viru Keemia Grupi Kiviter kohtumisel lepiti kokku esmased tegevused koondatavate töötajate abistamiseks

Prindi

Lisatud 19.01.2016

18. jaanuaril  toimus töötukassa ning VKG tööandjate ja ametiühingute esindajate esimene kohtumine,  millel lepiti kokku esimesed sammud koondatavate töötajate abistamiseks. 

Kohtumisel lepiti kokku, et  20. jaanuarist alates nõustab ettevõttes kohapeal töötajaid töötukassa karjäärinõustaja ning töötukassa pakub karjäärinõustamist kokkulepitud päevadel nii kaua, kuni on nõustamise soovijaid. Järgmisel, 25. jaanuarist algaval nädalal korraldame ettevõttes esimese infopäeva, mis on mõeldud struktuuriüksuste juhtidele, infopäevade korraldamist jätkame samuti vastavalt vajadusele. Esimene töömess ettevõttes toimub 2. veebruaril kell 14.00, sinna kutsume tööandjad, kes pakuvad tööd sarnases või lähedases valdkonnas.

 

TAUSTAINFO

Millist abi töötukassa koondatavatele töötajatele pakub?

Tavapäraselt koondamiste puhul töötukassa jagab koondatavatele töötajatele igakülgset infot, otsib ja vahendab tööpakkumisi, korraldab võimalike tööandjatega kohtumisi ja ettevõtete külastusi, võimaldab karjäärinõustamist, nõustab/juhendab tööotsinguid, viib läbi tööotsingu töötube või tööklubi.

Koondamisteade käes, võib töötaja end soovi korral töötukassas registreerida koondamisteatega tööotsijana ja saada oma konsultandi, kelle juures nõustamisel käia. Lisaks karjäärinõustamisele, tööotsingu töötoas või tööklubis osalemisele ja individuaalsele nõustamisele töötukassa konsultandi juures on koondamisteatega tööotsijal vajaduse korral õigus juba enne töösuhte lõppu kasutada järgmisi teenuseid: tööturukoolitus (erialaoskuste, arvuti-, keele- ja ettevõtluskoolitused), kvalifikatsiooni saamise toetamine (hüvitame kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide, nt kutse- ja pädevus-tunnistuste, sertifikaatide, juhilubade jms saamisega seotud kulu), tööpraktika, proovitöö, nõustamine (nt psühholoogiline ja võlanõustamine), ettevõtlusega alustamise toetus äriplaani alusel. Teenuste osutamine jätkub ja laieneb pärast töösuhte lõppu töötuna registreeritud inimestele. 

 

 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate toomess.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)

logo_eures01.png