Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa kinnitas tööturukoolituste eelisvaldkonnad

Prindi

Lisatud 07.06.2011 | Uuendatud 20.06.2011

Töötukassa juhatus kinnitas eelmise nädala lõpus tööturukoolituste eelisvaldkonnad, mida muu koolitustegevuse kõrval edaspidi järgitakse. Koolituspõhimõtted vaadati üle koostöös Arengufondi, EASi ja Tartu Ã?likooli majandusteaduskonnaga.

 

Ã?histe arutelude käigus leiti, et töötukassa peab ennekõike jätkama konkreetsete töötute ja tööandjate vajadustest tulenevate koolituste pakkumist. Lisaks pidasid osapooled tähtsaks toetada tööturukoolituste pakkumisega tööjõu ettevalmistamist võimalikele kasvusektoritele.

 

â??Eestis tegutsevad ettevõtted on täna hästi ära kasutamas uue majandustõusu võimalusi ja samuti kogeme potentsiaalsete investorite kasvavat huvi Eestisse investeerida. Selleks on vaja tänasest teistsuguste oskustega töötajaid ja juhte. Töötukassa poolt algatatud töötajate tulevikuvajadusi arendav projekt on seetõttu olulise tähtsusega ja lisab täiendavad võimalused Eesti ettevõtete konkurentsivõime tõstmiseks.â?? märkis EASi juhatuse esimees Ã?lari Alamets.

 

â??Töötuid tööle aitavate koolitusprogrammide väljatöötamise juures on esmatähtis tõhus ning paindlik koostöö tööandjate, koolide ja erialaliitude vahel ja oskus näha asju pikemas perspektiivis,â? ütles Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel. â??Koostöös Eesti Maalrite Liiduga on meil lähiajal plaanis koolitada üle 400 fassaadisoojustuse kvalifikatsiooniga spetsialisti,â?? lisas Paavel.

 

Esmatähtsate valdkondadena, mille tööjõu vajadust on töötukassal erinevate koolituste pakkumisega võimalik toetada, kinnitati tööstus-, meditsiini- ja heaoluteenuste, laonduse ja veonduse ning nn roheliste töökohtade valdkonnad.

 

Mõned nende valdkondade tellimused, nt soojusisolatsiooni liitsüsteemide (SILS) paigaldaja, paneelhoonete vuugitööde spetsialisti, forwarderioperaatori, raietöölise, palkmajaehitaja, masinõmbleja, keemiaprotsesside operaatori, arvjuhtimisega metallilõikepinkide operaatori, klienditeenindaja koolitus majutamise ja toitlustamise erialadel, on juba töös. Koostöös tööandjate ja koolitusasutustega pannakse paika ja tellitakse pingi- ja masinaoperaatori baaskoolitusi ning väiketöötlemise koolitusi koos mahetöötlemise ja ettevõtlusõppega üle Eesti.

 

Tellitavate koolituste mahud, tulemused ja prioriteedid vaadatakse üle kaks korda aastas.
 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)