Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa korraldab täna Pärnus töömessi ja ärilõuna koostööpartneritele

Prindi

Lisatud 05.04.2016

Täna, 5. aprillil korraldab töötukassa Pärnus töömessi. Mess toimub Pärnu Kontserdimajas (Aida 4) ning uksed on avatud kell 10.00 – 15.00.

Töötukassa Pärnumaa osakonna juhataja Gerli Metsa sõnul osaleb sel aastal juba kolmandat korda aset leidval Pärnu töömessil veel rohkem ettevõtteid ja organisatsioone kui varasematel kordadel. „Üles astub 41 tööandjat, kelle seas on nii teenindus-, toitlustus- kui tootmisettevõtteid. Pakutakse väga erinevaid töökohti, nii püsivaid kui ka hooajalisi töid,“ rääkis Mets.

„Sel aastal pöörame enam tähelepanu vähenenud töövõimega inimestele, neile annavad nõu ja jagavad kogemusi  näiteks Pärnu Erivajadustega Inimeste Rehabilitatsioonikeskus, Pärnumaa Puuetega Inimeste Koda, Astangu  Kutserehabilitatsiooni Keskus ja teised,“ lisas ta.

Pärnu töömessiga samal ajal toimub Pärnu kontserdimajas ärilõuna töötukassa koostööleppe partneritele. Järgmistel aastatel suureneb töötukassa roll töötuse ennetamisel ja avarduvad võimalused toetada nii tööandjad kui töötajaid oskuste arendamisel. Töötukassa juhatuse liikme Reelika Leetmaa sõnul arutame ärilõunal oma ettevõtetest koostööpartneritega kavandatavaid uusi töötust ennetavaid meetmeid, toetamaks tööandjaid ja töötajaid tööelus toimuvate muutustega kohanemisel.

„Oskustööjõu puudus on aastaid olnud Eesti ettevõtjate hinnangul üheks kõige enam äritegevust takistavaks asjaoluks. Töötukassa tööandjatele kavandatavad meetmed, mida tänasel ärilõunal oma parteritega arutame, annavad võimaluse  jagada  tööandjaga kulutusi, mida tal tuleb teha  kvalifitseeritud töötjate värbamisel  ja olemasolevate töötajate  täiend- või ümberõppel“, lisas Leetmaa.

Ärilõunal teevad ettekande  Eesti Panga president Ardo Hansson, kes räägib Eesti majanduse ja tööturu arengutest ning Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar, kes  tutvustab tööandjate prioriteete ja tegevusi tööjõupoliitika kujundamisel olukorras, kus tööjõupuudusest on saamas üks peamisi takistusi Eesti konkurentsivõime arengule ja eestimaalaste heaolu kasvatamisele.

Ärilõuna toimub aprillis üle Euroopa tähistatava Tööandjate Päeva raames, mille eesmärk on tihendada tööturuasutuste sidemeid tööandjatega ja mõista paremini nende ootusi.

Tänase seisuga on töötukassal Pärnumaal vahendada  355 töökohta. Kõigi Pärnumaal pakkuda olevate töökohtade info on messistendidel üleval. Lisanduvad pakkumised mujale Euroopasse. Messile tulevad ka kaks tööandja Soomest, samuti on kohal Eesti, Soome, Läti ja Itaalia  EURES nõustajad oma maa tööpakkumistega.

​Kontserdimaja kahes saalis toimuvad messi ajal ettekanded erinevatel olulistel teemadel.

Lähem info messi päevakava ja osalevate ettevõtete ja organisatsioonide kohta on töömesside kodulehel http://www.toomess.ee/toomessid-2016/parnumaa-toomess-0504

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)