Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa kuulutas välja töövõime hindajate leidmise hanke

Prindi

Lisatud 02.10.2015 | Uuendatud 02.10.2015

Eesti Töötukassa hakkab alates 1. juulist 2016 hindama inimeste töövõimet. Seetõttu kuulutati välja hange töövõime hindamise eksperdiarvamuse andjate leidmiseks. 

Hankel saavad osaleda üld- või eriarstiabi osutamise tegevusloaga tervishoiuteenuse osutajad. Ekspertarstid peavad olema tervishoiutöötajate registrisse kantud tegevarstid, kes on viimase viie aasta jooksul lõpetanud residentuuri või sama perioodi vältel vähemalt kaks aastat arstina tegutsenud. Ühe tervishoiuteenuse osutaja ekspertarstidest vähemalt üks peaks olema taastusravi, füsiaatria või töötervishoiu erialalt ning vähemalt üks psühhiaatria erialalt. Lisaks peab tervishoiuteenuse osutajal olema võimalik kaasata teisi ekspertiisimeeskonna liikmeid: füsioterapeuti või tegevusterapeuti ja logopeedi või eripedagoogi. Samuti peab tervishoiuteenuse osutajal olema ruum visiidipõhiste hindamiste läbiviimiseks vähemalt maakonna keskuses.

Leping sõlmitakse tervishoiuteenuse osutajatega 2,5 aastaks ehk perioodiks 01.07.2016 – 31.12.2018. Sel perioodil planeeritakse töövõimet hinnata 119 341 korral. Lepingupartnereid otsitakse kõikidesse maakondadesse.

Töövõime toetamise süsteemi reformiga lõpetatakse püsiva töövõimekaotuse protsentide tuvastamine ning hakatakse hindama inimese töövõimet. Töövõime hindamise käigus võetakse arvesse inimese terviseseisundit, tema enda hinnangut oma tegutsemisvõimele ning sellest tulenevaid tegutsemise ja osalemise piiranguid, nende prognoosi ja eeldatavat kestust ning tehakse otsus töövõime ulatuse kohta. Samuti antakse vajadusel soovitusi sobivate ja mittesobivate töötingimuste, abivahendite kasutamise ja töövõime toetamise kohta. Töövõime hindamise tulemusena leitakse, kas inimene on töövõimeline, tal on säilinud osaline töövõime või puudub tal töövõime täielikult. Töötukassa hindab inimese töövõimet, kaasates eksperdiarvamuse saamiseks tervishoiuteenuse osutajaid ja teisi eksperte. 

Alates 1. juulist 2016 hakatakse hindama nende inimeste töövõimet, kellele ei ole varem (pärast 1. juulit 2010) püsivat töövõimetust määratud.

Alates 1. jaanuarist 2017 hakatakse hindama töövõimet ka nendel inimestel, kelle püsiva töövõimetuse tähtajad Sotsiaalkindlustusametis lõppevad.

Hankega saab tutvuda riigihangete registris: https://riigihanked.riik.ee/register/RegisterHanked.html     
 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)