Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa kuulutas välja töövõimereformi uute teenuste hanked

Prindi

Lisatud 06.10.2015

Töötukassa kuulutas välja kogemusnõustamise ja kaitstud töö hanked. Eesti oludes on tegemist uute tööturuteenustega, mis aitavad vähenenud töövõimega inimestel tööturule siseneda  ja seal püsida.

Kogemusnõustamine on mõeldud inimestele, kes vajavad oma probleemide lahendamiseks teise sarnase puude või tervisehäirega inimese  toetust.

Kogemusnõustaja annab nõu puude või tervisehäirega toimetulekul, aitab leida motivatsiooni ja tõsta enesekindlust ning valmistuda tööotsinguteks ja tööeluks või toetada töötamise jätkamist.

Kaitstud töö on mõeldud inimestele, kes ei ole kohe valmis tööle asuma, sest puude või terviseseisundi tõttu ei suuda nad töötada tavapärastes töötingimustes ning vajavad töö leidmiseks ja tööle asumiseks pidevat juhendamist. Kaitstud töö teenus kestab kuni kaks aastat. Esmalt hinnatakse teenusel olija töösuutlikkust, õpetatakse ja harjutatakse vajalikke tööoskusi ning leitakse talle jõukohaseid töid. Järgmiseks asub inimene tööle kaitstud töö tingimustes, mil ta saab teha jõukohast tööd talle sobivas töökeskkonnas ja tempos koos juhendajaga. Samal ajal aidatakse leida tal sobivat püsivamat töökohta. Teenuse lõppedes peaks inimene  olema suuteline asuma tööle tavalisele töökohale iseseisvalt või tugiisiku abiga.

"Tänaseks oleme töövõimereformi praktilise ettevalmistamisega töötukassas jõudnud lõpusirgele. 1. jaanuarist 2016 oleme valmis vähenenud  töövõimega inimestele lisaks olemasolevatele teenustele (tööintervjuul abistamine, tugiisikuga töötamine, abivahendi tasuta kasutusse andmine) pakkuma uusi teenuseid ( tööalane rehabilitatsioon, kaitstud töö, kogemusnõustamine)  ja toetusi ( töölesõidu toetus, saatja sõidukulude hüvitamine). Koos tööandjatele mõeldud teenustega võimaldab see töövõimereformi sujuvat ellu rakendamist alustada," ütles töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel.

Hankedokumentidega saate tutvuda riigihangete registris: https://riigihanked.riik.ee/register/    

Töövõimereformist pikemalt https://www.tootukassa.ee/content/toovoimereform   

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)