Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa Lilleküla büroos on kasutusel erinevaid abivahendeid erivajadustega inimestele

Prindi

Lisatud 06.02.2015

1. detsembril 2014 avatud töötukassa Lilleküla büroos  tehti  eelmise aasta lõpus ligipääsetavuse audit. Büroo asub aadressil Metalli 3, Kristiine linnaosas Tallinnas. Auditi tegi Ligipääsetavuse Foorum MTÜ, kes kaardistas büroo ligipääsetavust nägemis-, kuulmis- ja liikumispuudega inimestele. 

Auditeerimistöö tegid erinevate puuetega kogenud kaardistajad, kes keskendusid büroo sisekujundusele ja universaalse disaini rakenduspõhimõtetele. Auditi aruandes tehti ettepanekuid ja anti soovitusi erinevateks lahendusteks, mis toetaksid erivajadustega inimeste liikumist büroo ruumides, lihtsustaksid nende ühistegevustes osalemist ja suhtlemist töötukassa nõustajatega.
 
Auditile tuginedes tegi töötukassa mitmeid büroo ligipääsetavust parandavaid muudatusi.
 
Nüüd on büroo põrandatel pimedatele mõeldud juhtliistud ja treppidel lisakäsipuud liikumispuudega inimestele. Büroo mõlemal korrusel on invatualetid. Teenindusbokside numbrid on kujundatud vastavalt nägemispuuetega inimeste vajadustele. Vaegnägijale ja pimedatele on tehtud büroo kontaktandmetega visiitkaart.  Lähiajal on plaanis paigaldada häälmoodul liftile. Lisaks saavad kliendid kasutada mitmeid kuulmis- ja nägemisabivahendeid, nt 4-kordse suurendusvõimega käsiluupe, kuni 14-kordse suurendusvõimega digitaalseid luupe, allkirjaraame ja kuulmisvõimendeid. Vajalikku abivahendit büroos kasutamiseks saab küsida oma konsultandilt või büroo infolauast.
 
Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul on Lilleküla büroo nö esimene pääsuke, kuid tulevikus peavad kõik töötukassa esindused saama vähemalt samal tasemel tehnilised võimalused erivajadustega inimestele. Selge on see, et kui meie klientide sekka lisanduvad töövõimereformi tulemusena erivajadustega inimesed, peavad meie teenused kõigile kättesaadavad olema, lisas ta.
 
MTÜ Ligipääsetavuse Foorum juhatuse liige Jüri Järve: „On hea meel tõdeda, et töötukassa meie ligipääsetavuse hindamise ettepanekut toetas ning selle tulemusena on, universaalse disaini põhimõtteid arvestades, kohandatud bürooruumid erivajadustega külastajatele veelgi ligipääsetavamad. Sellest võidavad mitte ainult puuetega inimesed, vaid kõik inimesed - vanurid, lastega emad, tavakodanikud.“

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)