Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa nõukogu: Järgmise aasta prioriteedid on noored ja pikaajalised töötud

Prindi

Lisatud 19.10.2010 | Uuendatud 01.02.2011

Töötukassa nõukogu arutas oma tänasel istungil järgmise aasta eelarvet ja töötute abistamiseks pakutavaid teenuseid.

 

Töötukassa nõukogu esimehe Hanno Pevkuri sõnul olid kõik nõukogu liikmed seda meelt, et järgmise aasta peamisteks eesmärkideks on pakkuda rohkem koolitust, eelkõige just noortele ning pikka aega tööturult eemal olnud inimestele. â??Kui sel aastal panustatakse peamiselt inimese otsesele tööleaitamise läbi palgatoetuse, tööpraktika ja teiste teenuste, siis järgmisel aastal suuname peatähelepanu inimeste oskuste tõstmisele. Arvestades nii sel aastal juba sõlmitud ligi 9000 palgatoetuse lepingut kui järgmise aasta plaane, suurenevad töötukassa väljamaksed aktiivsetele tööturumeetmetele koos üleminevate kohustustega järgmisel aastal ligi 200 miljoni krooni võrraâ??, märkis Pevkur.

 

Nõukogu arutas ka uusi võimalikke teenuseid töötute abistamiseks. Töötukassa juhatuse ettepaneku kohaselt plaanitakse laiendada koolituskaardi võimalusi ümberõppeks, samuti muuta pakutavad teenused mugavamaks, pidades silmas inimeste vajadusi. Nõukogu esimees Hanno Pevkur ütles juhatuse pakutud tegevusi kommenteerides, et näiteks ettepanek käivitada tööproovi teenus on tõsiselt kaalumist väärt. â??Tööproovi päevad on väga mõistlik lahendus olukorras, kus töötu ja tööandja tahavad veenduda töö või töötaja sobivuses. Seejuures on eriti oluline, et töö järeleproovimise ajal säilib inimesel õigus saada töötushüvitisiâ??, märkis Pevkur.

 

Nõukogu lõpetas ka töötukassa 2011. aasta eelarve esimese lugemise.
 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)