Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa nõukogu kinnitas järgmise aasta eelarve

Prindi

Lisatud 13.12.2017

Tänasel koosolekul kinnitas nõukogu ühehäälselt töötukassa järgmise aasta eelarve, mille kohaselt planeeritakse töötukassa kuludeks 2018. aastal 454,8 miljonit eurot ja tuludeks 465,4 miljonit eurot. 

Vastavalt prognoosile laekub kindlustusmaksetest töötajate sihtfondi 119,1 miljonit eurot ja tööandjate sihtfondi 64,1 miljonit eurot.

Töötuskindlustushüvitisteks näeb eelarve ette 58,4 miljonit, koondamishüvitisteks 14,7 ning tööandja maksejõuetushüvitisteks 3,9 miljonit eurot. Hüvitistelt makstakse sotsiaalmaksu 13,7 miljonit eurot. Töötukassa tegevuskuludeks on eelarves 45,4 miljonit eurot.

Tööturuteenustele on järgmiseks aastaks planeeritud 67,1 miljonit eurot, sealhulgas 26,4 miljonit Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist ja 0,25 miljonit Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondist ja Euroopa Regionaalarengufondist rahastatavast Interreg Eesti-Läti piiriülese koostöö programmist.

Kulud kindlustushüvitistele, toetustele ja tööturuteenustele on kokku 409,4 miljonit eurot. Võrreldes käesoleva aastaga kasvavad kulud hüvitistele ja teenustele 127,7 miljoni euro võrra. 

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel: „2018. aasta on töötukassa nõukogu ettepanekul välja töötatud ja 1. mail 2017 käivitunud Tööta ja õpi programmi esimene täisaasta. Järgmisel aastal saavad üle 10 000 töötaja võimaluse töötukassa abiga oma oskusi uuendada ja täiendada või toetust tasemeõppes osalemiseks. Tööta ja õpi programmiga toetame ka tööandjaid, kes vajavad toetust töötajate koolitamiseks muutuste ajal või suuremahulistel värbamistel.  Uuest aastast hakkame maksma toetust ettevõtetele, kes pakuvad tööd 13-16 aastastele noortele.“

Töötukassa nõukogu esimees Peep Peterson: „Käesoleval aastal on töötavatele inimestele ja tööandjatele suunatud Tööta ja õpi programm hästi käivitunud Ida-Virumaal, loodan, et järgmisel aastal kasutavad ka teiste maakondade töötajad ja tööandjad usinamalt pakutavaid võimalusi. Olulisena võib välja veel tuua suurema panustamise e-töötukassa teenuste arendamisse ja suurandmete kasutuselevõttu, mis muudab teenused lihtsamini kasutatavaks ja abi tõhusamaks.“

Lisaks eelarvele kinnitati töötukassa 2018. aasta aastaplaan ja muudatused arengukavas.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)