Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa nõukogu tutvus vastavusauditi lõppjäreldustega

Prindi

Lisatud 26.02.2010 | Uuendatud 12.10.2010

Töötukassa nõukogu tutvus tänasel koosolekul KPMG Baltics AS-i poolt läbi viidud vastavusauditi lõppjäreldustega.

Väljavõte auditi lõppjäreldustest:

  • Sümboolikaga kontoritarvete ja Sümboolikaga meenete hanke läbiviimisel lähtuti üldises osas Eesti Töötukassa juhatuse poolt kehtestatud sisemisest korrast.
  • Leiame, et läbiviidud hanke protseduurides esinevad riskid läbipaistvuse, võrdse kohtlemise ja parima võimaliku hinna ja kvaliteedi suhte tagamisel. Soovitame üle vaadata Töötukassa siseprotseduurid alla riigihanke piirmäära hangete teostamiseks. Ã?htlasi soovitame siseaudiitoril teostada vastavuskontrolli ka teiste Eesti Töötukassa lihtmenetlusega hangete läbiviimise osas.
     
  • Hankija selgitustest võib järeldada, et hankija ei ole tahtlikult eiranud kahe lihtmenetlusega hanke korraldamisel riigihangete teostamiseks kehtestatud korda ja nõudeid.
     
  • Tulenevalt sellest, et Töötukassa juhatuse esimees ei osalenud hangete menetluse läbiviimisel ega eduka pakkuja valikus ning ei esindanud Töötukassat lepingute sõlmimisel võime järeldada, et antud juhul ei ole tegemist huvide konflikti ja keelatud tehinguga Korruptsioonivastase seaduse mõistes.
  • Leiame, et sõlmitud tehingute osas esineb risk, kas lepingute sõlmimisel oli lähtutud seaduses ja Töötukassa põhikirjas ettenähtud esindusõigusest. Seetõttu soovitame esindusõiguse seaduslikkuse kohta küsida vastava õigusliku hinnangu.

 

Töötukassa nõukogu esimees Tarmo Kriis: â??Tuvastati puudujääke sisekontrollisüsteemides ja hankeprotseduurides. Seoses sellega tegi nõukogu juhatuse esimehele ettepaneku töötasu vähendamiseks 50% ulatuses 3 kuuks. Lähtusime otsuse tegemisel täna teadaolevatest asjaoludest, et ei esinenud huvide konflikti Korruptsioonivastase seaduse mõistes ning ei olnud olulisi rikkumisi Riigihangete seaduse tähenduses.â??

â??Samal ajal leiab nõukogu, et oluliselt on paranenud töötukassa põhitegevus ehk tööturuteenuste osutamine ning selles osas on juhatus teinud head töödâ??, lisas Kriis.

 

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel: â??Nõustun nõukogu otsusega. Töötukassa juhina vastutan kõige siin toimuva eest. Võtame audiitori poolt tehtud ettepanekuid täie tõsidusega, muudame hangete läbiviimise sisemisi protseduure ja laseme analüüsida esindusõigust puudutavaid norme. Karmistame oluliselt ka lihtmenetlusega läbiviidavate hangete protseduure ning pakkujatele esitatavaid kvalifitseerimistingimusi.â??
 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)