Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa nõustab Loksa Laevatehase koondatavaid

Prindi

Lisatud 28.01.2010 | Uuendatud 12.04.2010

Järgmisel nädalal alustab töötukassa koondamistele reageerimise meeskond Loksa Laevatehasest koondatavate inimeste teavitamist ja nõustamist. 
 

Töötukassale teadaolevatel andmetel ütleb Loksa Laevatehase AS märtsiks töölepingud üles 525 töötajaga. Loodame, et täna meedias avaldatud info uuest tellimusest aitab koondatavate arvu poole võrra vähendada, kuid ka sel juhul jääb tööta siiski suur hulk inimesi â?? umbes 250. Kõik koondatavad saavad töötukassast ka koondamishüvitist.

Praegu on kokku lepitud teavituse, tööotsingute nõustamise ja juhendamise toimumisajad neljale grupile.

Esimene teavitusüritus on plaanis järgmisel nädalal. Enne koondatavatega kohtumist arutatakse võimalikke lahendusi Loksa abilinnapea Laivi Kirsipuu ja laevatehase personalidirektori Marju Varteriga.
 

Töötukassa peaspetsialist, koondamistele reageerimise meeskonna tööd koordineeriv Maiken Sõrg ütleb, et väga oluline on alustada nõustamisega võimalikult kiiresti.

â??Praegu on koondatavad positiivselt meelestatud, lootusrikkad ja uuele infole avatud. Meie eesmärk on julgustada neid aktiivselt uut tööd otsimaâ??, ütles Sõrg.
â??Kuna tegemist on keerulise olukorraga mitte ainult Loksa Laevatehase, vaid terve Loksa linna jaoks, oleme kaasanud ka Loksa linnavalitsuseâ??, lisas ta.
 

Loksa Laevatehase AS personalidirektor Marju Varter ütles, et meeleolu on tehases praegu täiesti normaalne.

â??Kuna tegemist on nii suure ja pikkade traditsioonidega organisatsiooniga, siis loodetakse, et tööd tuleb uuesti. Koostööst töötukassaga ootame eelkõige praktilist teavet, kuidas koondatavad peaksid edasi käituma: kuhu pöörduda, mis on tarvis kaasa võtta, millistel juhtudel ja millises summas saab hüvitist jneâ??, lisas ta.
 

â??Teavitusüritustel jagamegi esmalt koondamist puudutavat praktilist teavet: räägime sellest, mis saab edasi, kuhu peab pöörduma töötuna arvele võtmiseks, millised dokumendid kaasa võtta, millised on võimalikud teenused, toetused, hüvitised. Jagame erinevat teavet, alustades tasuta pakutavatest koolitustest kuni nõustamiskeskuste kontaktideni. Tööotsingu alasel nõustamisel ja juhendamisel räägime tööle kandideerimiseks vajalikest dokumentidest (CV, kaaskiri, motivatsioonikiri), sellest, mis need on ja kuidas neid koostada. Anname nõu, kust ja kuidas uut tööd otsida, räägime tööintervjuust, vahendame meile teadaolevaid tööpakkumisi, jagame praktilisi näpunäiteidâ??, ütles Maiken Sõrg.
â??Koostöös Sampo pangaga saame soovijatele korraldada esmase finantsnõustamiseâ??, lisas ta.
 

Eesti Töötukassa pakub suuremate koondamiste korral koostöös teiste asutustega koondamisteate saanud töötajatele abi uue töö leidmiseks juba enne viimast tööpäeva ja ettevõttes kohapeal. Samuti nõustatakse vajadusel tööandjat koondamise läbiviimisel.

Koondamistele reageerimise raames pakutavaid teenuseid rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi vahenditest.
 

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)