Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa pakub Ida-Virumaal koondatuile töö leidmiseks uusi teenuseid

Prindi

Lisatud 26.07.2016 | Uuendatud 26.07.2016

Töötukassa pakub alates juulikuust Ida-Virumaal täiendavaid teenuseid AS Eesti Energias, AS Nitroferdis ja AS Viru Keemia Grupis ajavahemikul 01.08.2015-31.05.2016 töö kaotanud inimestele.

„Uue võimalusena maksame toetust tasemeõppes osalemiseks ning pakume suuremas mahus eesti keele õpet, mis on mõeldud ka töötavatele inimestele. Kui tarvis, saab inimene eesti keele omandamiseks osaleda  mitmel keelekoolitusel järjest,“ sõnas töötukassa projektijuht Imbi Must.

Tasemeõppes osalemise toetust makstakse kutse- või kõrghariduse omandamiseks  erialal, mis avardab võimalusi uut tööd leida ja tõsta konkurentsivõimet tööturul. Toetuse suurus on 130 eurot kuus (töötavale inimesele või töötule, kes saab töötuskindlustushüvitist või töötutoetust) või 260 eurot kuus (töötule, kes ei saa töötuskindlustushüvitist või töötutoetust). Kui inimesel ei ole võimalik asuda õppima riikliku koolitustellimuse alusel rahastatavale õppekohale, saab töötukassa tasuda tema õppekoha eest riigi või kohaliku omavalitsuse või avalik-õiguslikus õppeasutuses.

Tavapärasest soodsamatel tingimustel hüvitatakse tööandjale töötaja koolituse kulu ja makstakse kodust kaugemale tööle asutajatele mobiilsustoetust. Kui tööle asudes selgub, et töötaja vajab täiendavat tööalast koolitust, hüvitab töötukassa kuni üheaastase koolituse ja kutseeksami kulu 50% ulatuses, kuid mitte rohkem kui 1250 eurot. Kui töötu asub tööle oma elukohast vähemalt 20 kilomeetri kaugusele, makstakse talle kuni 6 kuu vältel mobiilsustoetust (10 senti kilomeetri kohta, kuid mitte rohkem kui 300 eurot kuus. Toetuselt arvestatakse maha tulumaks.). Vähemalt kuuekuulise tähtajalise töötamise korral makstakse mobiilsustoetust poolel töötamise ajal, kuid mitte kauem kui kuue kuu eest.

Ida-Virumaal pakutavate uute teenuste kaasrahastamiseks on taotletud Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondi (EGF) vahendeid.

Augustis korraldab töötukassa koos Ida-Virumaa kutseõppeasutustega kolm infotundi, kus tutvustatakse AS Eesti Energiast, AS Nitroferdist ja AS Viru Keemia Grupist koondatutele mõeldud teenuseid. Infotunnid toimuvad alates 1.septembrist ühendatava Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kolmes õppekohas:

  • 9.augustil kell 13.00 Kreenholmi 45, Narva
  • 10.augustil kell 13.00 Tallinna 13, Sillamäe
  • 11.augustil kell 13.00 Kutse 13, Jõhvi

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)