Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa pärib ainult töötukassalt teenuseid või hüvitisi saavate inimeste andmeid

Prindi

Lisatud 18.04.2017 | Uuendatud 18.04.2017

Eesti Töötukassa infosüsteemide kaudu tehakse rahvastikuregistrisse päringuid ainult nende inimeste isikukoodide alusel, kes taotlevad töötukassalt teenuseid või hüvitisi. Päringu teostamise eelduseks on see, et klient on salvestatud meie infosüsteemidesse.  Kõik tegevused meie infosüsteemides logitakse. Osadel juhtudel vajame ka meie kliendiks oleva inimesega seotud isikute andmeid.

Oma ülesannete täitmiseks kasutame rahvastikuregistri X-tee teenust, mis sisaldab konkreetse inimese kohta tehtud päringu vastuses lisaks inimesele endale ka temaga seotud inimeste (vanemad, lapsed, abikaasa, eestkostja, eestkostetav) andmeid, milleks on seotud isiku nimi ja isikukood. Seetõttu näevadki töötukassa kliendiga seotud inimesed nende andmete pärimist nende nime ja isikukoodi alusel töötukassa poolt, ehkki päring tehti vaid töötukassa kliendi isikukoodi alusel. Lisaks eeltoodule kasutame sama teenust ka siis, kui inimene siseneb ID-kaardi või Mobiil ID-d kasutades meie iseteenindusse. Viimase osas soovime tulevikus liikuda lahendusele, kus päringu tulemusena seotud isikute andmeid meile ei edastataks.

Töötukassa infosüsteemides on andmekasutus piiratud. See tähendab, et rahvastikuregistrist päritud infost võetakse vastu, kuvatakse ja salvestatakse töötukassa infosüsteemidesse vaid need andmed, mis on konkreetse kliendi puhul töötukassa ülesannete täitmiseks vajalikud. 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png