Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa teabepäevad: EURES tutvustab elamis- ja töötamisvõimalusi Saksamaal, Austrias ja ?veitsis

Prindi

Lisatud 11.04.2011 | Uuendatud 10.12.2013

Aprilli keskpaigas tulevad Eestisse Euroopa töövahendusvõrgustiku EURES nõustajad Saksamaalt, Austriast ja ?veitsist â?? toimuvad teabepäevad seoses asjaoluga, et 1. maist ei vaja Eesti kodanikud nimetatud riikides ametisse asumiseks enam tööluba.

Infopäevad leiavad aset 12.-14. aprillini Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Kolme tunni vältel saab vastuseid paljudele küsimustele:

â?¢ Kuidas ja kust otsida tööd Euroopas?
â?¢ Kuidas kandideerida töökohale?
â?¢ Millised on tööturu- ja elamistingimused Saksamaal, Austrias ja ?veitsis?
â?¢ Kus tuleb end registreerida?
â?¢ Milline on maksukorraldus?
â?¢ Kuidas on ravi- ja sotsiaalkindlustusega?

Ettekannetega astuvad huviliste ette Eesti EURES nõustaja Olga Boltovskaja, kes teeb teemasse sissejuhatuse, tutvustades EURES võrgustikku ja selle toimimist, ning Marcus Pfund (Saksamaa), Hermann Gössinger (Austria) ja Susanne Wilhelm Frenk (?veits). Esimene ettekanne on eesti, ülejäänud kolm inglise keeles.

Teabepäevade toimumise ajad ja kohad:
12.04 kell 13:00-16:00 â?? Tallinn (Ã?petajate Maja, Raekoja plats 14)
13.04 kell 13:00-16:00 â?? Tartu (hotelli London konverentsisaal, Rüütli 9)
14.04 kell 11:00-14:00 â?? Pärnu (keskraamatukogu, Akadeemia 3)

Teabepäev on TASUTA.

2003. aastal sõlmitud Euroopa Liidu ühinemisleping sätestas liikmesriikide õiguse rakendada piiranguid 1. mail 2004 liitunud riikide (sh Eesti) tööjõule maksimaalselt 7 aastaks, mis oli jagatud kolmeks perioodiks â?? 2 + 3 + 2 aastat.
Ã?leminekuperioodi ajal võisid liikmesriigid vastavalt oma siseriiklikele seadustele nõuda uute liikmesriikide kodanikelt töökohale asumisel eelnevalt tööluba ning seada tingimusi selle saamiseks. Viimast, kolmandat perioodi otsustasid kasutada Saksamaa, Austria, ?veits, Liechtenstein ja Malta. Pärast 1. maid 2011 ei ole ühelgi liikmesriigil õigust 2004. aastal Euroopa Liiduga liitunud riikide kodanikele oma tööturule sisenemisel piiranguid kehtestada.

EURES (European Employment Services) on Euroopa Komisjoni loodud töövahenduse võrgustik, mis asutati 1993.aastal. Eestis on EURES tegevust koordineerivaks asutuseks Töötukassa.
EURES toetab töötajate vaba liikumist Euroopa Liidu (EL) ja Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) riikides: Austrias, Belgias, Taanis, Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal, Kreekas, Iirimaal, Itaalias, Luksemburgis, Hollandis, Portugalis, Hispaanias, Rootsis, Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ã?hendatud Kuningriigis, Islandil, Liechtensteinis, Norras, ?veitsis, Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Slovakkias, Sloveenias, Maltal, Ungaris, T?ehhis, Küprosel, Bulgaarias ja Rumeenias.

Lisainfo: e-post olga [dot] boltovskaja [ä] tootukassa [dot] ee; tel + 372 5343 2351
 

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)