Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa töö- ja karjäärimess toob kohale 70 tööandjat, osaleda saab seminaridel ja töötubades

Prindi

Lisatud 06.03.2018

Täna, 6. märtsil toimub Tallinnas Kultuurikatlas järjekordne Eesti Töötukassa korraldatud töö- ja karjäärimess. Uksed on avatud 11.00 – 17.00.

Eesti Töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonna juhataja Siim Sarapuu sõnul on messist üha rohkem kujunemas arutelukoht erinevatel tööelu puudutavatel teemadel. „Mõistagi on oluline osa messist jätkuvalt töövahendusel – võimalus tööandjatega silmast silma kohtuda, töötingimuste üle arutleda ja huvipakkuva kohta küsida on lisaväärtus, mida messile tulek pakub. Samal ajal on aasta-aastalt üha rohkem näha, et tõsine vajadus on ka laiemate sisuliste arutelude ja töötubade järele. Just seda soovimegi messi raames toimuva karjääriseminari ning paljude erinevate töötubadega pakkuda. Seekord kaasame karjääriseminari arutelu kujunemisse esmakordselt ka messil osalejad – uurime inimeste tööga ja tööotsimisega seotud kogemusi ja ootusi,“ rääkis Sarapuu.

Messil osaleb ligi 70 tööandjat, kel pakkuda üle 2000 töökoha. Pakutakse nii lihttööd kui ka spetsialisti ametikohti, rohkesti on hooajatöö pakkumisi, samuti tööpakkumisi teenindus- ja tootmissektori töötajatele. Kohal on ka välismaa tööandjad ja EURES nõustajad. Tööandjate ja tööpakkumiste hulgas paremaks orienteerumiseks on eraldi märgistatud vähenenud töövõimega inimestele (märgis „Siia saab“ tööandja sildil) ja alla 18-aastastele noortele (vahtralehemärgis tööandja sildil) tööd pakkuvad tööandjad. Koolipraktika võimalust pakkuvad tööandjad leiab sildi „koolipraktika“ järgi. 

Karjääriseminar „Meie inimesed – meie võimalused 4.0“ on seekord keskendunud tööelust saadavatele headele emotsioonidele ja mängulisusele. Positiivsete emotsioonidega saab organisatsiooni tulla ja asuda panustama, kui organisatsioonikultuur ja keskkond inimesi toetab. Kuid organisatsioon saab pakkuda vaid tingimusi, töörõõm ja eneseteostuse soov peavad tulema ikkagi inimeselt endalt. Lisaks põnevate ettekannete kuulamisele saavad ka külastajad anda panuse vastates küsimustele tööotsimise teemadel. Rahva arvamust asuvad laval ära arvama X- ja Y-generatsioonide värbamisasjatundjatest esindajad meeleoluka „Rooside sõja“ formaadi põhimõttel. Oma arvamust töö ja tööotsimisega seotud teemadel saab avaldada siin: www.menti.com, parool 77 85 35.

Teenuste seminaril võetakse fookusesse töövõime hindamine, koolitusvõimalused nii tööotsijale kui töötavale inimesele, samuti ettevõtlusega alustamine Eesti Töötukassa toel.

Terve päeva vältel saab osaleda erinevates praktilistes töötubades, mis toimuvad nii eesti kui vene keeles. Töötoad aitavad leida vastused küsimustele:

  • Kuidas paremini stressiga toime tulla ja pingeid maandada?
  • Kuidas end müüa, kui puudub töökogemus?
  • Mida teha, kui oled valikute ristteel? 
  • Kas on otstarbekam jääda palgatöötajaks või hakata ettevõtjaks?

Messikülastajate küsimustele vastavad ning ettevõtlus- ja õigusalast nõuannet jagavad koostööpartnerid Tööinspektsioonist, Sotsiaalkindlustusametist ja maakondlikest arenduskeskustest. Kohal on ka mitmed erivajadustega inimesi ühendavad organisatsioonid. Messil on nõustamisboksid erivajadustega inimestele, kus inimesi nõustavad töötukassa juhtumikorraldajad. Jagatakse tasuta karjäärinõu ja samas saab kohe ka karjäärinõustamisele, mis on mõeldud nii töötavatele kui tööd otsivatele inimestele.

Lähemat infot messi kohta leiab töömesside veebilehelt: http://www.toomess.ee/toomessid-2018/too-ja-karjaarimess-kultuurikatlas-0603. Karjääriseminarist teeb otseülekande Delfi TV. Nii karjääriseminar kui teenuste seminari ettekanded tõlgitakse viipekeelde.

Lisaks täna toimuvale messile kutsub Töötukassa EURES peaspetsialist Jaanus Valdmaa nii tööandjaid kui ka tööotsijaid osalema ka 28. märtsil toimuvale online-töömessile, mis seekord keskendub IT-, müügi- ja kommunikatsioonivaldkondadele. „Pakume koostöös Work in Estonia programmiga ettevõtetele,  kel soov värvata spetsialiste välismaalt võimalust osaleda ning otsida kandidaate tasuta värbamisüritusel. Üritusel osaleb tööotsijaid peamiselt Euroopa liidu riikidest, aga ka mujalt maailmast – reklaamime üritust Gruusias, Ukrainas, Türgis, aga ka Itaalias, Portugalis, Hispaanias jt Euroopa riikides“, rääkis Valdmaa. Lähem info online-töömessi kohta: https://www.europeanjobdays.eu/en/events/it-sales-and-engineering-%E2%80%93-work-estonia.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)