Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa tööjõuvajaduse baromeeter uuenes

Prindi

Lisatud 04.07.2017

Töötukassa tööjõuvajaduse baromeetrile lisandus võimalus näha kogu Eesti tööjõuprognoosi koondtulemusi, mis saadakse maakondade hinnangute kokkukaalumisel. 

Viimane hindamine näitab, et kogu Eesti lõikes napib lähiaastal tööjõudu kõige enam tarkvara-, veebi- ja multimeediaarendajate, kokkade ja hooldajate ametialadel.

Teise uuendusena saab nüüd võrrelda ka erinevate hindamisperioodide andmeid.

Baromeetri kasutaja saab valida kaardirakenduse, postri- ja tabelivaate vahel. Postri- ja tabelivaates on võimalik lisaks valitud maakonna tööjõuvajaduse prognoosile ametialade lõikes vaadata ka kogu Eesti kokkukaalutud tulemust. Baromeetri leiab meie portaalist: baromeeter ning see on olemas ka vene- ja ingliskeelsena.

Tööjõuvajaduse baromeetrit koostab töötukassa kaks korda aastas, prognoosides, millistel ametialadel on tööturul töötajate ülejääk,  töökäte puudus või tasakaal. Seni on hindamine toimunud kaks korda, värskeimad andmed avalikustati selle aasta maikuus. Baromeetri prognoos on lühiajaline, annab  operatiivse ülevaate tööjõuvajadusest regionaalsel tasandil ning täiendab  majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja Kutsekoja pikaajalisi kogu Eestit hõlmavaid tööjõuvajaduse prognoose.

Tööjõuvajaduse prognoosi koostavad töötukassa maakondlikud osakonnad, kaasates vajadusel ka teisi eksperte. Seni on hindamisprotsessis osalenud CV Online, Läänemaa Arenduskeskus, Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus, SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus,  SA Saaremaa Arenduskeskus ja Valgamaa Arenguagentuur.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png