Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Uued nõuded teenuseosutajatele seoses tööturuteenuste korraldamisega

Prindi

Lisatud 11.12.2020

 

Vabariigi Valitsuse  kehtestas 10.12.2020  koroonaviiruse SARS-Cov-2 leviku tõkestamiseks uued täiendavad piirangud, millest tulenevalt palub töötukassa tööturuteenuste osutamisel lähtuda järgnevast:

1. Teenuste osutamine on lubatud  üksnes kaugnõustamise või -õppe vormis või individuaalnõustamise või -õppena, välja arvatud tööalase rehabilitatsiooni ja kaitstud töö teenuse osutamine.

1.1 Ida-Virumaal on teenuste osutamine lubatud üksnes kaugnõustamise või -õppe vormis, välja arvatud   tööalase rehabilitatsiooni ja kaitstud töö teenuse osutamine.

1.2 Tööalase rehabilitatsiooni ja kaitstud töö teenuse osutamisel kõikjal Eestis võib  silmast-silma kohtumisel grupis olla kuni kümme osalejat ja juhendaja. Teenuse läbiviija peab tagama, et omavahel ei puutu kokku erinevad grupid.

2. Teenuse osutamise ajal peab teenuseosutaja tagama kehtivate koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuete täitmise. 

3. Kui teenust ei ole võimalik kaugnõustamise või -õppe vormis läbi viia, peatatakse teenuse osutamine kuni piirangute ära langemiseni. Hankelepingu perioodi pikendatakse peatatud aja võrra. 

4. Teenuse osutaja tagab, et koolitaja/juhendaja/nõustaja ei osuta teenust haigena. Kui teenusel osalejal on  haigusnähud, palub teenuse osutaja haigusnähtudega kliendil lahkuda teenuselt ja pöörduda perearsti poole.

4.1 Teenuse osutaja teavitab töötukassa kontaktisikut teenust osutanud koolitaja/juhendaja/nõustaja või teenusel osaleja COVID-19 haigestumisest (test oli positiivne), mis juhul:

- võimalusel jätkatakse teenuse osutamist kaugnõustamise või -õppe vormis;

- kui teenust ei ole võimalik kaugnõustamise või -õppe vormis läbi viia, peatatakse teenuse osutamine Terviseameti määratud tähtajani; 

- teenuse osutaja  koostöös Terviseametiga informeerib teenusel osalejat/osalejaid kokkupuutest nakatunud inimesega.  

5. Paikvaatlusi viiakse läbi pettuse või teenuse mittevastavuse kahtluse või kaebuse korral ning uute hankelepingu partnerite (ei ole viimase aasta jooksul teenuseid osutanud) puhul.

Töötukassa palub abi ja mõistvat suhtumist, et vähendada viiruse tõttu tekkivaid ohte inimestele.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)